Seko mums

Dažādi

Ziepniekkalna ielā šoferi ik dienas veic bīstamu manevru

Rīgā, satiksmes noslogotajā Ziepniekkalna ielā, šoferi ik dienas veic ļoti bīstamu un neatļautu pagriešanās manevru, kura dēļ nereti uz ielas veidojas sastrēgums.

Ziepniekkalna iela ar maksimālo atļauto braukšanas ātrumu 70 km/h ir ievads un izvads uz Bauskas šoseju. Pa to pārvietojas arī liels skaits kravas mašīnu.  Iela ir sadalīta četrās joslās ar divām joslām katrā virzienā. Vairākās vietās uzstādīta 723. ceļazīme, kas ļauj veikt apgriešanos braukšanai pretējā virzienā, bet ļoti daudzi šoferi to izmanto, lai, šķērsojot divas joslas, veiktu pagriešanās manevru pa kreisi.

Kādu raidījuma “Bez Tabu” skatītāju īpaši satraucis Ziepniekkalna ielas krustojums ar Stērstu ielu, kur visai bieži tikai tāpēc, ka šoferi izvēlas veikt neatļautu pagriešanos, nākas ilgstoši gaidīt rindā. “Bez Tabu” žurnālists apliecina, ka neilgā laikā vietā, kur drīkst veikt tikai apgriešanos braukšanai pretējā virzienā, autovadītāji ne tikai pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, bet arī riskē ar savu un citu cilvēku veselību un dzīvību, veicot pagriešanās manevru pa kreisi.

Aptaujātie pārkāpēji lielākoties atzīst, ka ceļa zīmes nozīmē nav iedziļinājušies vai arī, ja apzinās pārkāpumu, tad neuzskata to par neko īpašu, jo abi manevri ir līdzīgi. Pārkāpēju vidū ir arī kāds taksometru firmas “Bolt” vadītājs, kurš steidzies pie klienta, tāpēc, acīmredzot, riskējis. Tā vietā, lai pabrauktu pārsimts metrus tālāk, tad apgrieztos braukšanai pretējā virzienā un pēc tam veiktu atļautu pagriezienu pa labi, viņš, tāpat kā daudzi citi šoferi, izvēlējies šķērsot divas satiksmes pārblīvētas joslas.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve atzīst, ka šajā ielā intensīvās satiksmes dēļ visdrīzāk nekad nebūs atļauts pagriezties pa kreisi, šķērsojot divas joslas. Katram šoferim pašam jāizvēlas šķērsot ielu neatļautā vietā, pārkāpjot satiksmes noteikumus un riskējot ar dzīvībām vai arī pabraukt nedaudz tālāk un veikt pagriešanās manevru atļauti un droši.

Avots: skaties.lv/beztabu
avatar

Jaunākais

To Top