Seko mums

Satiksmes drošība

Zebra izmēģina pilsētā braukt ar 30 kilometriem stundā

foto: Zebra

Kā jau iepriekš ziņojām 2.oktobrī Satiksmes ministrijā notika Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca. Tajā tika runāts par atļautā braukšanas ātruma samazināšanu apdzīvotās vietās līdz 30 kilometriem stundā. Raidījums “Zebra” skaidro, kā tas būtu.

Annija Novikova, Satiksmes ministrijas departamenta direktora vietniece Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas sēdē pauda uzskatu, ka, samazinot atļauto ātrumu, izdotos aizsargāt arī gājējus un velosipēdistus, kuri mazāk saskartos ar satiksmes negadījumiem. Tiktu uzlabota ne tikai ceļu satiksmes drošība, bet arī gaisa kvalitāte pilsētā, jo būtu mazāks degvielas patēriņš.

Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcijas eksperts Ziedonis Lazda skaidroja, ja satiksmes ātruma ierobežošana apdzīvotās vietās līdz 30 kilometriem stundā tiktu ieviesta, to nevajadzētu ieviest visā pilsētā, bet gan konkrētās pilsētas daļās, segmentos; tam būtu jāpielāgo infrastruktūra – ne tikai ceļa zīmes, bet izcelti krustojumi, sašaurinājumi, attiecīgs ceļa segums utt.

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas sēdē izskanēja arī viedokļi, ka satiksmes ātruma ierobežošana apdzīvotās vietās līdz 30 kilometriem stundā nebūtu efektīgs risinājums, ceļu satiksmes negadījumu skaitu mazināšanai.

Raidījums “Zebra” izmēģināja, kā tas ir braukt tik lēni, tāpēc nolēma eksperimentēt. Braucot no Rīgas Motormuzeja caur Šmerli gar “Alfu” līdz Dailes teātrim, raidījuma vadītājs Pauls Timrots astoņu kilometru distancē mēģināja ievērot 30 kilomteru stundā ātrumu, bet Ģirts Timrots – ar atļauto, 50 kilometru stundā ātrumu.

Pauls Timrots uzskata, ka braucot ātrāk, cilvēks ir uzmanīgāks un vairāk koncentrējas ceļam, nekā braucot tik lēni. Vadot auto ar ātrumu 30 kilometri stundā, autobvadītājs paliek garlaikots vai izklaidīgs un zaudē modrību, ceļam nepievēršot tik lielu uzmanību. Autovadītāji šajā eksperimentā galamērķi sasniedza ar piecu minūšu starpību. Vairāk uzzini, skatoties raidījuma “Zebra” sižetu.

Avots: skaties.lv/Zebra

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

50
Izsaki savas domas...

avatar
39
11
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47
IhisKristersKrollsRaimondsJuris
Newest Oldest Most Voted
Kaspars
Guest
Kaspars

Vai tik par apzinātu satiksmes traucēšanu (un braukšana ar 30km/h atļauto 50km/h vietā tāda viennozīmīgi ir) nav paredzēts sods?

Edgars
Guest
Edgars

intresē vai pašai Novikovas kundzei tiesības ir vai arī viņa ir tā neaizsargātā satiksmes dalībniece?

Kristers
Guest
Kristers

Nav 100%, šitādas muļķības runa tikai autobusā braucēji

Bmw
Guest
Bmw

Ar 30km/h var braukt tik pa laukiem. Lielpilsetaas buus vaaks..Tas ir nereali.

Kārlis
Guest
Kārlis

Arī laukos būs vāks! Tik cik sodi lielāki, jo ticu, ka lielākā daļa braukt ātrāk par 30 km/h .

opis
Guest
opis

Kurā palīgskolā Novikovas kundze gājusi(ne mācījusies)

Pēteris
Guest
Pēteris

Braucot ar maxu ātrumu palielināsies dzinēja apgriezienu skaits un degvielas patēriņš,lai Zebra paekspermentē, auto būs mazāka inerce to mēs novērojam sastrēguma stundas ,kad braucam ar 5km/h -20km/h,bet priekš trakjiem likumu nav, brauks 60km/h un sitīs tos ,kss velkas lēni,gājējs arī sāks riskēt redzot lēni braucošu auto un neimantos pārejas,kur vēļ riteņbraucēji tie būs karaļi

Uldis
Guest
Uldis

Pēteri, Tu kopā ar Novikovu palīgskolā mācījies??? Ja tev nav sajēgas par degvielas patēriņiem un izmešiem, pazvani speciālistiem uz tehnisko universitāti, silti iesaku

Māris
Guest
Māris

Timrots speciāli zombē cilvēkus, tā ir baigā cūcība. Sanāksmē bija runa par to vai ieviest 30 vai 40km/h MAZAJĀS IELĀS, nevis tur kur viņš brauc.

Raimonds
Guest
Raimonds

Mazajās ieliņās pie mums jau sen salikuši zīmes “dzīvojamā zona”. Tā ka izskatās, ka ar cūcībām un zombēšanām nodarbojies Tu

Viedais
Guest
Viedais

Nē – Māri. Viņi reāli nāca ar piedāvājumu – pilsētās nomainīt 50 km/h uz 30 km/h

Aj
Guest
Aj

Pasargat riteņbraucejus preškam iatļavat parbraukt par gajeju pareju brauc ka trakie pat neskatas ka braukuši atruma ta ari griezas atruma pari zebrai

Artūrs
Guest
Artūrs

Dzīvoju siguldā kura centrā ir zona 30km/h, piebraucot no citiem pilsētas rajoniem kur var braukt uz 50km/h sanāk bremzēt un aizmugurē braucošais gandrīz uzskrien virsū…neuzskatu, ka tas ir droši! Un arī kur ir zona ļoti daudz cilvēku brauc uz 50km/h pa cik Sigulda ir tūristu pilsēta daudzi nezin ka ir tāda zona…

Slaits
Guest
Slaits

Pis satiksmi.

RDL
Guest
RDL

Jau 50 km/h ir lēni, visa pamatā ir jautājums vai ir pārredzamība vietā pa kuru brauc, tāpēc ir dzīvojamās zonas u.c. kur arī ir jābrauc lēnāk, kur ir nepārredzami krustojumi un citas problēmas. Realitāte ir tāda, ka pa lielam neviens jau nebrauc uz 50 km/h bet vismaz 60 km/h.

Aa
Guest
Aa

un pariezi dara. Nav ko vilkties. Ja var tad jābrauc, lai arī citi var braukt.

Toms
Guest
Toms

Tad jau aizliegt labāk vispār pārvietoties transportam pilsētā. Auto,autobusiem,tramvajiem,u.t.t. Priekš kam vilkties uz 30 km/h????? Ieviešam zirgu pajūgus varbūt!

Kristaps
Guest
Kristaps

Nosaut to k… , Kas izdomaja tadu murgu

es
Guest
es

Es ar riteni ātrāk braucu

Ojārs
Guest
Ojārs

Ir tāds teiciens, kad sunim nav ko darīt, viņš pautus laiza – nu tad tur bariņš pie galda tādu ir.

TrueStory
Guest
TrueStory

Es uzskatu ka pēc visiem notikumiem kas notiek varētu vispār neviens nepārvietosies pa Rīgu , iedomājaties ceļa nodokļus maksāt nevajag (maksājot īsti arī baigas jēgas nav) , degviela u.c ar auto saistītas lietas vairs nebūs jāpērk.Tad protams visi draudzīgi iegādāsies riteņus vai kādu elektrisko braucamo un viss būs bumbas.Varbūt kādu pat izputināt sanāks domāju ka ne vienu vien.

Ivo
Guest
Ivo

40 km/h bet visã pilsētã. 30 km/h būs liels degvielas patēriņš un arī izmeši. Lielãkã daļa problēmu ir raustīšanãs dēļ. Jo ãtrumu amplitūde ir no 30 -70 km/h .
Par tãm 5.min. zebra sad….
Pielãgots rezultãts

Ivo
Guest
Ivo

Biedrei Novikovai DUS asociãcija laikam ir piedãvãjusi kãdus labumus,jo.pie 30km/h būs liels degvielas patētiņš. Jo tãpat tãdus murgus pat ir grūti iedomãties

Ivo
Guest
Ivo

Draugi painteresēkieties,kãoēc zebru padzina no LTV. Ta būs skaidra šī pasākuma ētiskā puse.

Juris
Guest
Juris

Apdzīvotas vietas 50 ārpus pilsētas vieglie110 moči 130 kas par šādu risinājumu.

Igors
Guest
Igors

To var izdomāt tikai idioti.!!!

Igors
Guest
Igors

Idiotu fantāzijas.

Mehāniķis no grosa
Guest
Mehāniķis no grosa

30kmh būtu labs ātrums auto ar manualajam atrumkarbam, jo 50kmh neatbilst braukšanai ne ar trešo ne ceturto pārnesumu, braucot uz 50 km ar trešo pārnesumu auto tiek pargazets un veidojas liels piesārņojums, braucot uz 50 ar ceturto pārnesumu auto tiek mocits un atkal liels piesārņojums, tieši tāpēc visi tur ap 60 kmh, lai brauktu kaut cik ar ceturto, 30 kmh ideāls ātrums tresajam pārnesuma!
Tātad lai būtu mazāks piesārņojums, jāļauj braukt vai nu uz 30 vai 60kmh

Vadītājs
Guest
Vadītājs

Vai ideālā gadījumā automātiskās kārbas!

Elofija
Guest
Elofija

Tu par savu auto runā, ne par manējo. Uz 30 km/h es lauzu galvu – likt man otrajā vai jau trešajā ātrumā.

Juris
Guest
Juris

Nu uz grosu izskatās, ka nevedīšu auto remontēt.

Ilze
Guest
Ilze

Kāpēc viss tik uz šoferiem!? Izglītojies tos gājējus un riteņbraucējus ka arī viņiem ir jāuzmanās uz ceļa un nevar iet kā aitas neko nedomājot un tad šoferi vainīgi. Nezinu nevienu gadījumu kad kāds būtu kādam speciāl braucis virsū.

zikurats
Guest
zikurats

speciāli neviens tikai sajauca pedāļus, aizmiga, aklā zona utt

zikurats
Guest
zikurats

nekas nav jāizglito, kā tikai csn jāievēro ne jānopērk vai jāatsaucas uz nevainības plēves plīsumu

Gochan
Guest
Gochan

Jāpērk laikam būs zirgs (:

Aleks
Guest
Aleks

Ja jūs brauksiet 30 km/h, tad es mierīgi iešu jums garām pie pirmas izdevības.Tad gājējiem un šoferiem gan būs droši un jautri.

Elofija
Guest
Elofija

Varētu paskaidrot tuvāk to vietu par mazāk degvielas patērēšanu? Tikai man liekas, ka braucot lēnākā robā un lēnāk, degviela tērējas vairāk? Tātad arī auto ilgāk laika pavada ceļā un arī ilgāku laiku smirdina izplūdes gāzes pa ceļam. Kur tur loģika?

Aldis
Guest
Aldis

Kas te ko sacīt… Katram skaidrs, ar 30km/st., braukt ir grūti. Tādus ierobežojumus jāatstāj kā bija, pie skolām, bērnudārziem…

aa
Guest
aa

Kādēļ jāsktās 5 reklāmas? Ar vienu nepuetiek?

māris
Guest
māris

pēee!

Alnis
Guest
Alnis

Novikovai laikam tiesību nav, tādai vajadzētu aizliegt spriedelēt….

Hugo
Guest
Hugo

Reklāmas fascinē

Laimis
Guest
Laimis

Čiekurkalnā var braukt uz 30km/st, kur bieži notiek avārījas

Normunds
Guest
Normunds

Pilsēta ilgāk bus pilna ar automašinām un gaiss ilgak būs piesārņots,tapat notiek bremzēšana un uzsakšana

NuNu
Guest
NuNu

Pa to laiku, tepat blakus, Krievijā, ja nemaldos ir 60 visur apdzīvotās vietās, kas ir normāls, realitātei atbilstošs ātrums. Izskatās, ka tur tie kas ir atbildīgi par šo jomu ar galvu vairāk draudzējas. Kāpēc pie mums tur ir vieni idioti salīduši, kas visu laiku kaut kādus murgus ģenerē, tas gan nav saprotams. Vai tad, lai pieņemtu tik visaptverošus un visu sabiedrību ietekmējošus lēmumus, nav kaut kādai atbilstošai izglītībai jābūt (bērnudārzs un palīgs kola neskaitās)?

Jānis 13
Guest
Jānis 13

Laikam aksti satiksmes ministrijā. Gribēja ņemt piemēru no ASV. Tikai aizmirsa. Kā ASV tie nav 30 km/h pilsēta. Bet mp/H XD

Aigars
Guest
Aigars

Tiešām nav gudri 😄.Ja jūs 100 ,,gudrie” meklējiet naudu ir mums daudz skaistu māju,kur par godīgu nopelnītu naudu neuzcelsi. Cienījamie 100 ,,gudrie” jūs lv.tautu Esat noveduši dziļā ….

Raimonds
Guest
Raimonds

Vismaz valstij nevajadzēs tērēt naudu ceļu remontiem . Ar tādu ātrumu varēs vālēt pa bezceļiem. Šis idiotu bariņš rūpējās par autoīpašnieku , auto riepām un piekari.

Krolls
Guest
Krolls

Kā sauc tos, kas mašīnā brauc ar cepuri?

Ihis
Guest
Ihis

Jau ķādu brīdi Āgenskalnā var redzēt “labumus”, kā ieviesa 30! Satiksme totālā haosā, sastrēgumi ārprātīgi un izplūdes gāze- vnk lielā kvantumā gāžas sejā no šiem sastrēgumiem! Tos idiotus ar ideju par 30 vajag vnk atlaist no darba un tiesāt un uz cietumu prom! Pieetiek jau ar sačakarēto Tallinas šosejas posmu apkārt Saulkrastiem, kur valda haoss katru dienu un ir kaudzēm avārijas situācijas (nav ieskriešanās joslas kā bija agrāk , nevar apdzīt u.c.) un ir avārijas! Tad pa vidu vēl aizsardzības lupatas izdomā vazāties pa ceļa vidu un nomali, jo te, viņiem ir jāstaigā…!


Jaunākās

To Top