Seko mums

Dažādi

VUGD rīko akciju, kuras laikā pārbauda pagalmu pieejamību

LSM.LV

Operatīvajam dienestam daudzdzīvokļu namu pagalmi bieži vien ir grūti pieejami, jo tajos novietotās automašīnas traucē ātri nokļūt nelaimes gadījuma vietai. Lai pievērstu uzmanību šai problēmai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests rīko akciju, kuras laikā pārbauda pagalmu pieejamību, vēsta Vidzemes televīzija.

Šoreiz pārbaude veikta Limbažos. Arnis Banders, VUGD VRB Limbažu daļas komandieris atzīst, ka Limbažos ne vienai vien notikuma vietai nav iespējams piekļūt. Ir reizes, ka daļēji tai var piekļūt braucot pa zālienu, bet tomēr tas nav risinājums. Ugunsdzēsēja automašīnas kopējais platums darba kārtībā ir pieci metri.

“Tās automašīnas ir saliktas tā, ka cilvēki reizēm domā tikai par to kā pie nama durvīm atstāt mašīnu tuvāk, bet nedomā, ja notiks kāds starpgadījums, kā operatīvie dienesti varēs tikt pie šīs mājas klāt,”

saka Arnis Banders.

Akcijas mērķis ir pievērst namu iedzīvotāju, pašvaldību un zemes īpašnieku uzmanību šai problēmai, kad katra sekunde ir izšķiroša un veidot sabiedrībai izpratni par operatīvo dienestu ikdienu. Glābšanas dienests uzsver, ka nama apsaimniekotājiem būtu vērts aizdomāties par daļu zaļās zonas atvēlēšanu auto stāvvietām.

“Šobrīd, veidojot mājas, ir ne tikai jādomā par viņu siltināšanu bet pa domāt arī par šo “X stundu”, kas, diemžēl, var notikt,”

saka Jānis Skrastiņš, VUGD VRB komandieris.

Šī nav pirmā reize, kad Valsts operatīvais un glābšanas diensts rīko sādu pagalmu apsakošanu. Visur ir līdzīga situācija, jo lielākā daļa ēku ir projektētas Padomju gados, kad automašīnu skaits ir bija krietni mazāks kā šobrīd.

Avots: Vidzemes televīzija / LSM.LV

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top