Visā Latvijā vairāki ceļu posmi applūduši


Visā Latvijā vairāki ceļu posmi applūduši

Ilgstošu lietavu rezultātā pasliktinās grants autoceļu stāvoklis. Ceļi ir pārmitrinājušies un zaudē nestspēju. Vairākās vietās ūdenstilpņu tuvumā sākas arī autoceļu applūšana.

Uz autoceļiem tiek ieviesti masas ierobežojumi. Liegums pārvietoties transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām. Aizliegums paliek spēkā līdz brīdim, kad ceļš ir apžuvis un to var kvalitatīvi sakārtot. Patlaban masas ierobežojumi sakarā ar rudens šķīdoni ir ieviesti 12 valsts autoceļu posmos dažādos valsts reģionos.

VAS Latvijas valsts ceļi reģionālo nodaļu speciālisti seko līdzi autoceļu stāvoklim un gadījumos, kad ceļa virsma ir pārmitrinājusies un ceļš zaudējis nestspēju. Valsts ceļu tīklā kopumā ir 20 066 km autoceļu, no tiem 10 812 km ir ar grants segumu. Tiek arī sekots līdzi grants autoceļu stāvoklim, un kad ceļa segums atbildīs grants seguma remonta un greiderēšanas darbu veikšanai, tie tiks uzsākti.

Patlaban applūduši un slēgti ir šādi posmi:

– pie Limbažiem ir pārplūdusi Lūdiņupe, slēgts vietējā autoceļa Pāle-Pociems (V146) posms no pagrieziena uz Āsteri līdz ceļam Limbaži-Aloja (P13)

– applūdis un slēgts autoceļa Sīļi-Igaunijas robeža (V176) 1,6. km pie Raudavas upes

– pie Cēsīm applūdis un slēgts autoceļa Dauguļi-Rozula (V195) posms no Zaķīšiem līdz Pīpeņiem

– Cēsu apkārtnē ir applūdis arī vietējās nozīmes ceļš Unguri-Lielstraupe (V280) tā 3,5 kilometrā. Šis posms ir ierobežots ar vadstatņiem un tajā ir samazināts maksimālais braukšanas ātrumus līdz 50km/h

Turpmākajās dienās gaidāms lietus, tādēļ grants ceļu stāvoklis turpinās pasliktināties. Ilgstoša lietus laikā grants ceļi pārmitrinās, zaudē nestspēju un uz tiem intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami.

Avots: lvceli.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: