Viens brauciens ar mopēdu un seši likumpārkāpumi


Viens brauciens ar mopēdu un seši likumpārkāpumi

Šī gada 25. janvārī Dobeles novadā policisti, veicot dienesta pienākumus, apturēja kādu mopēda vadītāju, kurš pārkāpa virkni ceļu satiksmes noteikumu. Policijā par notikušo tika uzsākti 6 administratīvo pārkāpumu procesi un vīrietim piemēroti naudas sodi kopsummā par 440 eiro, portālu sadursme.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Pirmdien, 25. janvārī, Dobeles novada Dobeles pagastā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa darbinieki ievēroja, ka kāds vīrietis brauc ar mopēdu, uz kura tiek vests nepilnu gadu vecs bērns, turklāt nevienam no viņiem nebija aizsargķiveres. Pēc mopēda vadītāja apturēšanas likumsargi noskaidroja, ka 2002. gadā dzimis jaunietis pārvietojas ar paštaisītu un likumā noteiktā kārtībā nereģistrētu mopēdu, turklāt viņam nav arī likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības un nav transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas. Policijā par notikušo tika uzsākti 6 administratīvo pārkāpumu procesi, un jaunietis atzina savu vainu un nožēloja izdarīto.

Par aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par pasažiera vešanu, kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, tika piemēroti divi naudas sodi 30 eiro apmērā katrs. Savukārt, par to, ka ceļu satiksmē tika izmantots transportlīdzeklis, kas nav reģistrēts likumā noteiktajā kārtībā, tika piemērots naudas sods 55 eiro. Tāpat par piedalīšanos ceļu satiksmē ar transportlīdzekli, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, jaunietim piemērots naudas sods 30 eiro. Tā kā jaunietis veda uz mopēda bērnu, kura augums nepārsniedz 150 cm, un viņš nesēdēja uz viņa vecumam un svaram atbilstoša sēdēklīša, policisti par šo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu piemēroja naudas sodu 15 eiro. Vislielākais sods puisim tika piemērots par mopēda vadīšanu bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām – 280 eiro.

Valsts policija uzsver, ka neapdomīga rīcība un ceļu satiksmes noteikumu neievērošana var beigties traģiski. Jo īpaši nav pieņemama pavirša attieksme pret bērnu drošību un nekādā gadījumā nav attaisnojama dalība ceļu satiksmē ar transportlīdzekļiem, kuru konstrukcija un tehniskais stāvoklis neatbilst Latvijā obligāti piemērojamo standartu un normatīvu prasībām.

Avots: vp.gov.lv

2
Izsaki savas domas...

avatar
2
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
KazHaLapa
Newest Oldest Most Voted
Lapa
Guest
Lapa

Varoņi, varoņi ! Nav Joka lieta noķert tādu noziedznieku !

KazHa
Guest
KazHa

🙁 istais noziedzinieks,

Citi šobrīd lasa: