VID uzsāk kriminālprocesu par iespējamu noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu


VID uzsāk kriminālprocesu par iespējamu noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu

Cīņā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pret Kazahstānas Republikas pilsoni par iespējamu noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu lielā apmērā.

2021. gada maijā uz valsts ārējās robežas tika veikta muitas kontrole kādam Kazahstānas Republikā reģistrētam transportlīdzeklim. Transportlīdzekļa vadītājs, Kazahstānas Republikas pilsonis, pieteica skaidras naudas deklarēšanu vairāk nekā 80 000 euro apmērā. Ņemot vērā, ka persona, deklarējot skaidras naudas līdzekļus, nevarēja paskaidrot un uzrādīt naudas izcelsmes dokumentus, nauda tika izņemta un personas tika aizturēta.
Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta trešajā un Krimināllikuma 270.panta pirmajā daļā paredzētajiem noziedzīgiem nodarījumiem – noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana lielā apmērā un pretošanās varas pārstāvim, piedraudot ar vardarbību.

Naudas līdzekļu patiesā izcelsme tiks pārbaudīta kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros. Aizdomās turētā persona tika aizturēta un tai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšanas interesēs papildu informācija netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Avots: vid.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: