Seko mums

Dažādi

VID Muitas pārvalde atklāj viltotus diskus priekš 906 automašīnām

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravu kontroli uz Latvijas – Krievijas robežas, pamatojoties uz aizdomām par intelektuālā īpašuma pārkāpumu, ir aizturējušas ievērojamu daudzumu “Mercedes” automašīnām paredzētu alumīnija disku ar “AMG” preču zīmi, informē Valsts ieņēmuma dienests (VID)

Šī gada 22.septembrī Terehovas muitas kontroles punkta amatpersonas padziļinātās kontroles veikšanai novirzīja no Krievijas Federācijas ievestu kravu ar vieglo automašīnu diskiem. Fiziskās kontroles laikā tika atklāts, ka uz diskiem ir norādīta preču zīme “AMG”, taču tā noslēpta zem uzlīmēm, tādējādi mēģinot izvairīties no intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpuma atklāšanas. Kā noskaidrots, preču izcelsmes valsts ir Ķīna.

VID Muitas pārvalde ir saņēmusi tiesību īpašnieka pārstāvja apstiprinājumu par to, ka aizturētā prece – 906 alumīnija diski ar preču zīmi “AMG” – pārkāpj uzņēmuma “Daimler AG” intelektuālā īpašuma tiesības. Preču zīmes īpašniekam novērstais kaitējums atbilstoši oriģinālu preču vērtībai ir aptuveni 918 000 eiro.

Galerija
Skatīt galeriju

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos muitas kontroles pasākumu rezultātā papildus minētajai kravai ir aizturētas vēl 2679 vienības viltotu automašīnu aksesuāru un daļu, piemēram, ksenona spuldzes, emblēmas, pultis, atslēgu piekariņi. Savukārt 2019. gadā muita atklāja 60 968 vienības viltotu auto rezerves daļu. Lielākā daļa no tām bija viltotas preces, ar kurām bija pārkāptas uzņēmuma “Volkswagen AG” intelektuālā īpašuma tiesības – filtri, bremžu uzlikas, termoregulatori, sensori, gultņi, slēdži un citas rezerves daļas.

Avots: VID

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Lipotos
Newest Oldest Most Voted
Lipotos
Guest
Lipotos

Latvija ari Riepu servisos dažkart stāv replikas diskos ar auto moteļa logo pa vidu


Jaunākās

To Top