Seko mums

Dažādi

Variņu pagasta iedzīvotāji, putekļainā ceļa dēļ, nespēj elpot

foto: skaties.lv

Variņu pagastā daudzi mājokļi atrodas grants ceļa tuvumā, kurš ir gana noslogots. Braucot automašīnām, veidojas liels putekļu mākonis, kurš traucē cilvēkiem elpot, vēsta raidījums “Bez tabu”.

Netālu no grants ceļa dzīvojošā iedzīvotāja Vija, kā arī viņas kaimiņi neizprot, kāpēc vēl joprojām cilvēkiem nākas smakt putekļos. Kundze nofilmējusi, ka tveicīgā un sausā laikā uz ceļa valds intensīva satiksme, pa ceļu pārvietojoties ne tikai vieglajiem automobiļiem, bet arī smagajai tehnikai.

No Variņu pagasta centra ved asfaltēts ceļš, taču drīz vien sākas grants ceļš. Novērots, ka tur gan nav nevienas ceļazīmes, kas norādītu, ka mainās ceļa segums un turpmākos 5,5 kilometrus būs jābrauc pa grants segumu. Smiltenes novada pašvaldībā noraida visus pārmetumus, uzsverot, ka šis ceļš ir “Latvijas Valsts ceļu” pārziņā.

“Katram ir sava saimniecība. Pašvaldība atbild, pirmkārt, par saviem ceļiem, valsts droši vien, pirmkārt, par savējiem. Bet, protams, mēs vienmēr esam gatavi sadarboties un meklēt variantus. Tāpat kā ir šie atsevišķie gadījumi, kad pašvaldība ir pat pārņēmusi valsts ceļu posmu. Jā, pagaidām tas ir valsts ceļš,”

Andris LapiņšSmiltenes novada domes izpilddirektors.
foto: skaties.lv / Bez Tabu

VAS ”Latvijas Valsts ceļi” norāda, ka autoceļa Cirgaļi-Palsmane-Ūdrupe norādītais grants posms esot vērtējams kā apmierinošā stāvoklī esošs. Pašreiz ceļa posms pie Variņu pagasta tiekot uzturēts ar ikdienas uzturēšanas līdzekļiem. Valsts pārziņā esošo grants ceļu atputekļošanu veic “Latvijas Autoceļu uzturētājs”.

Raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas komandas ierašanās dienā Variņu pagastā manāmi uzņēmuma greideri un divas smagās automašīnas ar cisternām. Strādnieki apstiprina, ka tiek veikta ceļa apstrāde ar pretputekļu materiālu, taču kāda īpašuma saimniece raksta, ka pie visām mājām tika nolieti vien 100 metri. Vairāk uzzini skatoties raidījuma “Bez Tabu” sižetu.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top