Seko mums

Aktuāli

Valsts policija sodu nepiemēro, ja privātajā automašīnā brauc vairāk nekā divas personas

©Kaspars Krafts, f64

Sociālajos tīklos izskanējusī informācija, ka Valsts policija piemēro naudas sodu, ja vienā automašīnā pārvietojas vairāk nekā divi cilvēki, nav patiesa, informē Valsts policija (VP)

VP rīcībā ir nonākusi informācija, kur ”kāda drauga paziņa stāsta, ka viņam ir uzlikts naudas sods apmēram 300 eiro par to, ka no darba brauca vienā automašīnā vairāk nekā divi cilvēki”. Taču policijai rūpīgi pārbaudot šo informāciju, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra uzturētajā administratīvo pārkāpumu izdarījušo personu datubāzē šādi protokoli nav reģistrēti.

VP ievērojusi, ka gadījumos, kad policija saņēma informāciju par šādu iespējamu sodu un lūdza, lai šī persona norāda protokola numuru vai kādu informāciju, pēc kā identificēt notikumu – neviens to nav izdarījis. Bet vienā gadījumā pēc šāda lūguma persona atzina, ka sameloja par piemērotu sodu – tāds gadījums nemaz nav bijis.

Policija vērš uzmanību uz to, ka valdības pieņemtie ārkārtējās situācijas ierobežojumi pēc būtības neattiecas uz personu atrašanos privātajās automašīnās, tomēr, kontrolējot citus ārkārtējās situācijās ierobežojumus, policija arī preventīvi uzrauga un atsevišķos gadījumos arī pārbauda automašīnas.

Gadījumos, ja vairāk nekā divas personas, kas nav vienas ģimenes locekļi, pārvietojas vienā automašīnā, piemēram, dodoties uz darbu, šobrīd policijai nav iemesla to vērtēt kā pārkāpumu. Tomēr vienlaikus VP aicina personas izturēties atbildīgi – izvērtējiet nepieciešamību pārvietoties ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, kuros pēc būtības nav iespējams ievērot divu metru distanci.

Avots: vp.gov.lv

3
Izsaki savas domas...

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LetiņšVilGints Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
Gints
Guest
Gints

Tas viss ir fufelis

Vil
Guest
Vil

A ja mazāk, tad piemēro? 🤭

Letiņš
Guest
Letiņš

Un kā ir ar TAXi vai tur var braukt vairāk cilvēku par 2 ?


Jaunākais

To Top