Seko mums

Ziņas Latvijā

Valsts policija brīdina par krāpniekiem, kas piedāvā zāles pret vīrusu

Pandēmijas laiku daudzas negodprātīgas personas izmanto krāpšanas nolūkos. Ir novērots, ka no Latvijā un ārzemēs reģistrētiem tālruņa numuriem iedzīvotāji saņem zvanus ar piedāvājumiem iegādāties zāles, kas palīdzētu organismam cīnīties ar Covid-19, informē Valsts policija.

Valsts policija aicina ļoti rūpīgi izvērtēt telefoniski un internetā saņemto piedāvājumu ticamību un atgādina, ka pašlaik nekur pasaulē nav izdevies izgatavot Covid-19 iznīcinošas zāles vai vakcīnu pret šo vīrusu.

Novērots, ka internetā ir arī atrodamas vietnes, kuras piesaista ar skaļiem virsrakstiem un jaunāko informāciju par vīrusa izplatību vai citu ar to saistītu informāciju. Šo vietņu apmeklēšana var likt it kā atkārtoti ievadīt sociālo tīklu paroles, tādējādi tās nozogot un piekļūstot personīgai informācijai. Tāpat tās var tālāk izplatīt ziņas jūsu vārdā, vai arī šīs vietnes var iemitināt datorā ļaunatūru, kas gaidīs nākamo brīdi, kad ievadīsiet internetbankas vai citu svarīgu vietņu paroles vai maksājuma karšu datus, lai tos nozagtu. Tāpēc Valsts policija aicina būt uzmanīgiem un izvērtēt nepieciešamību apmeklēt šāda veida vietnes.

Ticamu informāciju par vīrusa izplatību iespējams saņemt no Slimību profilakses un kontroles centra oficiālas mājaslapas https://arkartassituacija.gov.lv/ un citiem drošības dienestiem, no Latvijas sabiedriskajiem medijiem vai citiem medijiem, par kuru uzticamību esat personīgi pārliecinājušies.

Valsts policija uzsver, ka vieglprātīga neuzticamu informācijas avotu izmantošana un preču iegāde no nezināmiem pārdevējiem var ne tikai nodarīt finansiālu kaitējumu, bet arī kaitēt veselībai.

Avots: vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

Seko mums

To Top