Seko mums

Ieteikumi

Valsts policija atgādina- piesprādzē savu atvasi pirms katra brauciena un izdari to pareizi!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde izveidojusi uzskatāmu materiālu, lai atgādinātu par bērna drošību automašīnā.

Attēls ņemts no Valsts policijas Latgles reģiona pārvaldes facebook.com

Tiek paskaidrots, ka “150×12” ir bērna drošības formula automašīnā. Ja bērna augums nepārsniedz 150 cm un viņš nav sasniedzis aptuveni 12 gadu vecumu, jālieto drošības līdzekļi: bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram atbilstošā bērnu sēdeklītī vai paliktnī un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu. Svarīgi ir piesprādzēt savu atvasi pirms katra brauciena, bet vēl svarīgāk to izdarīt pareizi.

Bērna pārvadāšana pēc likumā noteiktās kārtības ir vecāku lēmums un disciplīnas jautājums.

Tiek uzsvērts, ka pirmais mirklis, kad saviļņojumā nevajadzētu aizmirst par bērna drošību, ir brīdis, kad viņu ved mājās no dzemdību nama. Par to arī brīdina medicīnas personāls, bet bieži jaunie vecāki neaizdomājas par iespējamiem negadījumiem, tādēļ bērnu vai nu tur rokās, vai ievieto kulbiņā. Neviens no šiem variantiem nav drošs un neatbilst drošības standartiem. Tāpēc, vedot mājās jaundzimušo, ir nepieciešams atbilstošs bērnu sēdeklītis. Ja to nav iespējams iegādāties uzreiz, to var arī iznomāt.

Tāpat ir jāpievērš uzmanība pareiza inventāra iegādei. Ja tiek iegādāts lietots krēsliņš, svarīgi ir zināt tā vēsturi – vai tas jau nav bijis avārijā. Ja ir, tad to nedrīkst izmantot, jo krēsls sadursmes brīdī deformējas. Sēdeklīšus automobilī vienmēr jāinstalē atbilstoši ražotāja norādījumiem!

Svarīgi atcerēties, ka bērnam bīstams var būt ne tikai ceļu satiksmes negadījums, bet arī strauja bremzēšana. Drošībai jābūt pirmajā vietā, tādēļ šo atgādinājumu, it īpaši jaunajiem vecākiem, iesakām likt aiz auss.

Avots: facebook.com

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top