Valdība reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem piešķir 18,17 miljonus eiro zaudējumu segšanai


Valdība reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem piešķir 18,17 miljonus eiro zaudējumu segšanai
foto: daugavpilsnovads.lv

Šodien, 17. novembrī, Ministru kabinets apstiprināja Satiksmes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par papildu 18,17 miljonu eiro piešķiršanu reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem 2020. gada zaudējumu segšanai, informē Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Satiksmes ministrija norāda, ka reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem 2020. gadā radīto zaudējumu segšanai kopā tiks piešķirti 18,17 milj. eiro no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neapredzētiem gadījumiem”, kur 9,3 milj. eiro paredzēti Covid-19 radīto zaudējumu segšanai. Reģionālajiem pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem kopā tiks piešķirti 11,8 miljoni eiro, kur 7,68 milj. eiro ir par zaudējumiem, kas radušies saistībā ar ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem un pasažieru skaita samazināšanos. Savukārt reģionālajiem pasažieru pārvadājumiem ar vilcieniem tiks piešķirti 6,37 miljoni eiro, kur 1,68 miljoni eiro paredzēti, lai segtu zaudējumus, kas radušies saistībā ar Covid-19 drošības pasākumiem un pasažieru skaita samazināšanos. Finansējums tiks piešķirts no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. 

Satiksmes ministrija skaidro, ka šogad pārvadātājiem ievērojami papildu zaudējumi radušies saistībā ar šī gada martā valstī noteikto ārkārtējo situāciju un Covid-19 drošības pasākumu ieviešanu – pasažieru distancēšanos autobusos un vilcienos, iedzīvotāju mobilitātes ierobežošanu, attālināto darbu un no tā izrietošo pasažieru skaita kritumu, kā arī iedzīvotāju pārvietošanās paradumu maiņu.

Reģionālajos maršrutos pārvadāto pasažieru skaits šī gada desmit mēnešos ir samazinājies par aptuveni trešdaļu, salīdzinot ar analogu periodu pērn. Lai optimizētu izdevumus, kas saistīti ar pasažieru pārvadāšanu, īslaicīgi tika veikta reģionālās nozīmes autobusu reisu samazināšana, kas, pieaugot pasažieru skaitam, tika atjaunoti, primāri nodrošinot iedzīvotāju nokļūšanu uz un no darba vietām.

Ministru kabineta lēmums stāsies spēkā pēc Saeimas Budžeta un finanšu komisijas apstiprinājuma.

2020. gada 9. novembrī valstī noteiktā ārkārtējā situācija un drošības pasākumu ieviešana rada papildu zaudējumus transporta sektoram tostarp, arī reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem. Kopumā reģionālajos pārvadājumos pasažieru skaits oktobrī, salīdzinot ar septembri, ir samazinājies par aptuveni piekto daļu. Savukārt novembra sākumā, salīdzinot ar septembri, vidējais pārvadāto pasažieru skaits autobusos un vilcienos vienā darba dienā samazinājās par aptuveni trešo daļu.

Avots: Satiksmes ministrija

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: