Seko mums

Aktuāli

Vairākiem auto anulē tehnisko apskati riepu stāvokļa dēļ

Kā jau ziņojām, vairākos Latvijas reģionos notiek policijas reidi, lai uzzinātu spēkratu riepu tehnisko stāvokli. CSDD turpina reidus, lai pārbaudītu automašīnu riepu stāvokli. Pagājušajā nedēļā reidos Liepājas un Daugavpils reģionos pārbaudīti kopumā 1378 transporta līdzekļ. 55 automašīnām atklātas problēmas. 

9. decembrī, reidi notika Ropažos un Ogrē, kur kopumā tika pārbaudītas vairāk nekā 350 automašīnas.

CSDD norāda, ka pārbaudi neiztur aptuveni 5% no apturētajām automašīnām. Nedēļu Latvijā ir spēkā bargāki sodi par braukšanu ar neatbilstošām riepām.

Mājas apstākļos riepu protektora dziļumu iespējams pārbaudīt ar bīdmēru vai lineālu. Tāpat, lai parūpētos par savu un apkārtējo drošību, CSDD neiesaka izmantot lietotas riepas, jo to izmantošanas termiņš varētu jau būt beidzies.

Ja protektora dziļums ir zem 1,6 milimetru atzīmes, tad ceļš uz servisu tiks veikts uz evakuatora, pēc tam uz tehniskās apskates staciju. Noņemtās numura zīmes nogādās tuvākajā tehniskās apskates stacijā, kur arī ir jāiziet apskate, lai numuru atgūtu.  

 Ropažos no 150 pārbaudītajām automašīnām tehniskās apskates uzlīme tika atņemta diviem transportlīdzekļiem, bet Ogrē no vairāk nekā 206 pārbaudītājām automašīnām mēneša laikā apskates stacija būs jāapmeklē sešām automašīnām.

Atgādinām, ka ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 milimetri. Pat ja protektora dziļums ir 3,9 milimetri, tas var ietekmēt automašīnas stabilitāti uz ceļa.

Reidos turpina kontrolēt riepu stāvokli

CSDD I Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija turpina reidus, lai pārbaudītu automašīnu riepu stāvokli. Aizvadītajā nedēļā reidos Liepājas un Daugavpils reģionos pārbaudīti 1378 transporta līdzekļi un problēmas atklātas 55 automašīnām. Šodien reidi notika Ropažos un Ogrē, kur kopumā tika pārbaudītas vairāk nekā 350 automašīnas. Vairāk: https://www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/motori/reidos-turpina-kontrolet-riepu-stavokli-vairakiem-auto-anule-tehnisko-apskati.a341135/

Gepostet von LTV Ziņu Dienests am Montag, 9. Dezember 2019
LTV ziņu dienesta video
Avots: lsm.lv
avatar

Jaunākais

To Top