Seko mums

Dažādi

Vairāk nekā uz pusi samazinājies autoceļu lietošanas nodevas nemaksātāju skaits

Valsts autoceļu tīklā divu mēnešu laikā, kopš autoceļa lietošanas samaksas kontroles pilotprojekta ieviešanas, nodevas nemaksātāju skaits konkrētajos posmos ir samazinājies par 60 % jeb no 1 530 nemaksātājiem 2019.gada jūnijā līdz 590 nemaksātājiem 2020.gada maijā, informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Pilotprojekta laikā ar tehnisko līdzekļu palīdzību divās vietās uz valsts galvenajiem autoceļiem līdz šim ir veikta kontrole gandrīz 4 miljonu transportlīdzekļiem. No tiem nedaudz vairāk nekā 351 000 transportlīdzekļu turētāji ir veikuši autoceļa lietošanas nodevu, taču  1 2430 to nebija izdarījuši. Tāpat konstatēts, ka 3 670 kravas transportlīdzekļu turētāju pirka neatbilstošu (lētāku) vinjeti. Noskaidrots arī, ka 47% jeb 5 876 transportlīdzekļu turētāji, kas nav veikuši autoceļa lietošanas nodevas apmaksu, ir ārvalstnieki.

Pilotprojekta gaitā Valsts policija ir izrakstījusi jau 4 126 protokolus par kopējo summu 2 063 500 eiro. Patlaban jau ir apmaksāti 3 099 protokoli par kopējo summu 1 549 500 eiro. Atbilstoši Valsts kases datiem, salīdzinot  2019.gadu ar 2018.gadu, valsts autoceļu lietošanas nodevas iekasējums ir par 930 000 eiro lielāks. Izdevumi par autoceļa lietošanas nodevas kontroles pilotprojektu 12 mēnešos bija  996 260 eiro. Programmatūra un IT infrastruktūra, kura tiks izmantota arī turpmāk pilnveidojot nodevas samaksas kontroles sistēmu, ir investēti 615 000 eiro.

Autoceļa lietošanas samaksas kontroles pilotprojekts noslēdzās 2020.gada 31.maijā. Tā ietvaros VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) veica autoceļa lietošanas nodevas samaksas kontroli divās vietās: Valsts galvenā autoceļa Rīga—Daugavpils—Krāslava—Baltkrievijas robeža (Pāternieki) (A6) 23.km un valsts galvenā autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)—Rēzekne—Daugavpils—Lietuvas robeža (Medumi) (A13) 81.km.

Latvijas valsts ceļi informē, ka, lai arī turpmāk nodrošinātu nodevas samaksas kontroli, ir plānots ieviest pastāvīgu autoceļu nodevas samaksas kontroles sistēmu, izmantojot valsts autoceļu tīklā esošo meteostaciju kameras un pilotprojektu rezultātā izstrādāto autoceļa lietošanas samaksas kontroles programmatūru. Sistēmas ieviešana būs atkarīga no tā, vai šim mērķim tiks piešķirts finansējums, lemjot par ikgadējo valsts budžetu nākamajiem gadiem.

Autoceļu lietošanas nodeva ir maksa par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu izmantošanu, lai veicinātu to uzturēšanu un attīstību, kā arī, lai veicinātu videi draudzīgāku transportlīdzekļu izmantošanu. Nodevu maksā par valsts galveno un reģionālo autoceļu posmu lietošanu ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 3 000 kilogramiem, un kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3 500 kilogramiem.

Avots: lvceli.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

Seko mums

To Top