Seko mums

Satiksmes drošība

Vai zini, kā braukt droši rudens sezonā? “Zebra” sniedz padomus

Ilustratīvs foto

Rudens ir laiks, kad viss ļoti strauji mainās mainās strauji ne tikai koku lapu krāsa, bet arī apgaismojums, kad braucam uz un no darba, kā arī saķere uz ceļa. Tāpēc raidījums “Zebra” apkopojis dažus vienkāršus padomus, kā drošāk braukt rudens sezonā.

Normunds Lazdiņš, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) drošas braukšanas eksperts saka, ka rudenī autovadītājiem vienkārši ir jābūt uzmanīgākiem uz ceļa, ņemot vērā to, ka ir mainījušies braukšanas apstākļi. Pirmais kas ir jāņem vērā ir fakts, ka no kokiem krīt lapas un skujas. Ja vēl uz ceļa ir uzlijis lietus, tad kopā tas veido ļoti slidenu masu un, nokļūstot uz šāda seguma, kritiskā situācijā neglābs ne ABS, ne labas riepas.

Ekrānuzņēmums, Zebra

Savukārt zem peļķēm nekad nevar zināt kas “slēpjas” apkašā. Tāpēc autovadītāji vien mēģina peļķes apbraukt, tādējādi nonākot pretējā joslā, tāpēc ir svarīgi braukt prātīgi, lai pēkšņi nesastaptos ar kādu, kurš mēģina apbraukt peļķi pa jūsu joslu. CSDD eksperts aicina nebraukt pa peļķēm lielā ātrumā, jo var sākties akvalplanēšana, kas var novest pie neparedzamām sekām, proti, auto gluži vienkārši vairs nebūs vadāms. Turklāt akvaplanēšana var būt arī iebraucot dziļākā peļķē. Nevajadzētu aizmirst arī par gājējiem un censties viņus neapšļakstīt.

Ekrānuzņēmums, Zebra

Jāatceras, ka no rītiem arī norasojis bruģis var būt ļoti slidens un tas var krietni palielināt bremzēšanas ceļu. Bet vēl slidenāka vieta ir bruģis ar tramvaja sliedēm, kur īpaša piesardzība jāievēro motobraucējiem un velosipēdistiem.

Rudenī bieži vien dzirdamas diskusijas par to, kad vislabāk likt ziemas riepas. Der atcerēties, ka šajā sezonā asfalta temperatūra arī dienas vidū var būt ļoti zema, bet naktī var būt mīnusi. Galvenais šajā mainīgajā gadalaikā ir atcerēties braukt prātīgi.

Avots: skaties.lv/Zebra

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top