Seko mums

Rīgā

Vai Rīgā uz laiku būtu jāierīko pagaidu velojoslas?

foto: apvienība "Pilsēta cilvēkiem"

Jaunajos apstākļos iedzīvotājiem ir jāmaina savi pārvietošanās un pulcēšanās paradumi. Organizācija “Pilsēta cilvēkiem” izteica priekšlikumu vienu auto joslu atdot velosipēdistiem, vēsta raidījums “Zebra”.

Tagad, kad iedzīvotājiem jāietur divu metru distance, šaurajās ietvēs tas ir neiespējami, jo ietve nemaz divus metrus plata nav. Un grūstīties ietvē gājējiem, velosipēdistiem un elektriskajiem skrejriteņiem arī prātīgi nav, uzskata “Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Māris Jonovs.

“Tādēļ citas pilsētas, kur ir vairākas brauktuves, vienu joslu atdod velotransportam, tādējādi atbrīvojot ietves un tādējādi vairāk cilvēkus mudinot izmantot velotransportu,”

norāda Jonovs.

Savukārt cits organizācijas pārstāvis Oto Ozols atgādina, ka šobrīd sabiedriskais transports nav drošākais veids kā pārvietoties.

“Tādā ziņā velotransports ir vispiemērotākais, jo ne jau katrs, kurš vēlas mainīt savus pārvietošanās paradumus, varēs iegādāties mašīnu. Bet velosipēdu var nopirkt jebkurš. Un ar velosipēdu var nobraukt sešus kilometrus līdz darbam mierīgi. Bet, lai to darītu, ir nepieciešama droša infrastruktūra,”

norāda Ozols.

Pilsētvides aktīvisti uzskata, ka šādas joslas Rīgā varētu ieviest, piemēram, uz Ieriķu ielas Zemitāna tilta. Tad velosipēdistiem no Pļavniekiem, Purvciema, arī Teikas un citiem apkārtnes mikrorajoniem būtu vieglāk nonākt Rīgas centrā. Turklāt šāds risinājums varētu atslogot arī VEF tiltu, kur šobrīd gājējiem un velosipēdistiem ir jāsadala ietve, kura dažubrīd ir šaurāka pat par metru.

Raidījums “Zebra” norāda, ka šādu risinājumu var ieviest arī citās galvaspilsētas ielās. Vairāk raidījumā:

Avots: skaties.lv /Zebra

1
Izsaki savas domas...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Edis Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
Edis
Guest
Edis

Kur tad Rīgā ir 2m platas ietves??? Visur ir tukšas 5m platas


Jaunākais

To Top