Vai logu šķidrums uz auto vējstikla var ietekmēt alkometra rādījumu?


Vai logu šķidrums uz auto vējstikla var ietekmēt alkometra rādījumu?
Foto: ZEBRA

“Ir divas situācijas, kad nevajag lietot logu šķidrumu – kad aiz tevis brauc motocikls un kad tevi aptur ceļu policija,” secinājis TV raidījums “Zebra” pēc eksperimenta ar alkometru.

Eksperimentā “Zebra” izmanto gan vasaras, gan ziemas logu šķidrums. Pirmais tests ir ar vasaras logu šķidrumu. Alkometrs pasažiera tuvumā alkohola koncentrācija neuzrāda. Taču tad seko otrais eksperimenta posms. Automašīnā tiek ieliets ziemas logu šķidrums un sākta logu mazgāšana. Pēc vējstikla nozmazgāšanas, raidījuma vadītājs, Pauls Timrots atklāj, ka to salonā var kārtīgi sajust.

Izmērot ar alkometru apkārtējo gaisu, netālu no nomazgātā stikla, tiek konstatēts alkohols. Tāpat arī ierīce uzrādīja, ka izelpā ir alkohols. 

Ņemot vērā, ka alkohols tika konstatēts ar apārtēja gaisa mērītāju, autovadītājs tiek aicināts izkāpt no automašīnas, lai veiktu mērījumu ar “trubiņu”. Kā rāda mērījums, arī pēc izkāpšanas no auto, izelpā tiek konstatēts alkohols. Eksperiments turpinās ar aiziešanu tālāk no automašīnas, lai it kā izvēdinātu alkohola smaržu, kas radies no škidruma. Tad gan ierīce uzrādīja, ka alkohola izelpā nav.

Tātad, ja ir aizdomas, ka akohols mērierīcē varētu tikt uzradīts tikko mazgāta vējstikla rezultātā, par to jāpaziņo policistam, jālūdz atļauja izkāpt no automašīnas un jāmēģina veikt alkohola tests nostāk no automašīnas. Vai arī autovadītājiem laicīgi jāomazgāt automobiļa vējstiklu, nedarīt to pēdējā brīdī pirms aptur policija, jo var rasties neveikla skaidrošanās par to, kāpēc alkometrā uzrādās alkohola klātesamība.

Alkometrs logo šķidrums

Ir divas situācijas, kad nevajag lietot logu šķidrumu – kad aiz tevis brauc motocikls un, kad tevi aptur ceļu policija.Šodien pārbaudīsim, kas notiek, ja esi mazgājis logu pirms policija tevi aptur?#promiles #jani #ligo

Gepostet von TV raidījums Zebra am Montag, 17. Juni 2019
Avots: skaties.lv/ZEBRA

2
Izsaki savas domas...

avatar
1
1
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
DiānaRihards
Newest Oldest Most Voted
Rihards
Guest
Rihards

Man tieši tā arī notika aprīlī. Bāciņā bija vēl ziemas šķidrums, nomazgāju logu, bet aiz līkuma policija visus pārbaudīja….
Protams, pirmais pūtiens uzrādīja alkoholu, bet policists bija ļoti saprotošs un apvaicājās, vai neesmu mazgājis logu. Kad atbildēju apstiprinoši, tad lūdza paliekties vairāk ārā pa logu un pūst vēlreiz. Tas nelīdzēja. Tad lūdza iepūst “trubiņā”, pēc kā atļāva braukt tālāk.

Diāna
Guest
Diāna

Man tieši tāda pati situācija bija. Bet logus biju mazgājusi kādus 2 km pirms tam kad apturēja.

Citi šobrīd lasa: