Seko mums

Dažādi

Vadot auto Latvijā, var saņemt sodu par Austrijā it kā pārkāptu ātrumu

Autovadītājs no Ogres februāra sākumā savā pastkastītē saņēma aploksni no Austrijas. Tajā ievietota soda kvīts par pārkāpumu, ko autovadītājs būdams Latvijā fiziski nespēj izdarīt.

“It kā es biju Austrijā un pārkāpu ātruma limitu. Un par to saņēmu sodu, lai gan pats Austrijā neesmu bijis. Proti, kas un kāpēc, un tieši mana automašīna. Bet – tie automašīnas numurs. Nav norādīta marka, nekas cits arī nav teikts,” stāsta autovadītājs.

Aploksnē ievietots pārkāpuma protokols vācu un arī latviešu valodā. Tajā ziņots ka ir pārniegts atļautais braukšanas ātrums par 23 kilometriem stundā. To fiksējis fotoradars. Sods – 75 eiro. Pārkāpums konstatēts vēl pagājušā gada 26. oktobrī ap plkst. 22.00, taču tajā dienā konkrētais autovadītājs ar savu automašīnu “Volvo” atradās Latvijā. Tam esot arī liecinieki.

Kā pats autovadītājs stāsta, protokolā ir ierakstīts automašīnas numurs, bet nav norādīta mašīnas marka, kā arī klāt nav pievienota pārkāpuma brīdī uzņemtā fotogrāfija. Lai arī dokuments sagatavots juridiski korekti, autovadītāju uztrauc, ka šis varētu būt krāpšanas gadījums.

“Es biju Valsts policijā, kas mani novirzīja tālāk uz Ceļu policiju. Bet tur man pateica, lai es pats ar to tieku galā. Rakstīt atbildes anketu, sūtīt uz to pašu adresi, no kurienes saņēmu vēstuli, tātad – esot jārīkojas pašam,” stāsta autovadītājs.

Jurists Ivars Kazāks atzīst, ka viņa praksē tas nebūt nav unikāls gadījums. Tomēr šoreiz arī jurists ir neizpratnē, kāpēc klāt nav pievienota fotogrāfija, jo citu Eiropas valstu prakse ir pretēja.

Jurists ieteica autovadītājam atbildēt uz oficiālo vēstuli un nosūtīt atpakaļ aizpildītu anketu, kā arī pieprasīt fotogrāfiju no pārkāpuma izdarīšanas brīža. Jurists arī nenoliedza versiju, ka kādi ļaundari izmantojuši viltotas numura zīmes – šajā gadījuma identiskas cietušā automašīnai.

Beigās Austrijas policija atzinusi, ka ir gadījies misēklis. Policija labošot protokolu un nosūtīs dokumentus patiesajam pārkāpējam, jo fiksēto pārkāpumu atcelt neviens negrasās.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

2
Izsaki savas domas...

avatar
1
1
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
HujsAffiliateLabz
Newest Oldest Most Voted
AffiliateLabz
Guest

Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Hujs
Guest
Hujs

Ed jirst.


Jaunākās

To Top