Seko mums

Ziņas Ārzemēs

Vācija, Covid-19 ierobežošanai, neuzņem bēgļus

Vācijas mediju grupa “Funke Media Group” ziņo, ka Vācija “Korona vīrusa”(Covid-19) ierobežošanas dēļ, ir pārstājusi uzņemt bēgļus.

Otrdien 17.martā Vācijas iekšlietu ministrija devusi rīkojumu Federālajam migrācijas un bēgļu birojam (BAMF) apturēt programmas bēgļu uzņemšanai no Turcijas un citurienes. Ministrija savu atspēko savu lēmumu, skaidrojot, ka jāveic ierobežojumi Covid-19 pandēmijas dēļ, tostarp tie ir arī ceļošanas ierobežojumi. Tāpēc Pasaules Migrācijas organizācija (IOM) un ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos birojs (UNHCR) ir oficiāli pārtraukuši savas bēgļu uzņemšanas programmas.

Vācija kopš 2012.gada ir uzņēmusi bēgļus, tai skaitā arī sīriešus no Turcijas un Libānas. Ik gadu Vācija uzņēmusi aptuveni 5000 bēgļu. Vācijas Iekšlietu ministrijas preses pārstāvji gan apgalvo, ka katrs patvēruma pieteikums tiek izvērtēts. Taču Covid-19 pandēmijas dēļ BAMF darbība ir ievērojami traucēta.

Pagājušo nedēļ vien divu dienu laikā uz robežas iebraukšana Vācijā liegta aptuveni 21 000 ārvalstu pilsoņu. Pašlaik ir atjaunota kontrole uz Vācijas robežām ar Austriju, Dāniju, Franciju, Luksemburgu un Šveici.

Avots: DPA
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

To Top