Seko mums

Aktuāli

Vāc parakstus par Saeimas deputātu transporta kompensāciju aizstāšanu ar sabiedriskā transporta biļetēm

Saeimas autobāze, Reinis Inkens /LA.lv

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai Saeimas deputātiem transporta kompensāciju vietā, kā arī Rīgas domes deputātiem piešķirto stāvvietu atļauju vietā tiktu piešķirtas sabiedriskā transporta mēnešbiļetes. Parakstu vākšanu iniciējusi apvienība “Pilsēta cilvēkiem”.

Kā apvienība “Pilsēta cilvēkiem” norāda, saeimas deputātiem šobrīd iespējams saņemt lielas transporta kompensācijas, kas deputātus nemotivē pārvietoties ekonomiski, videi un sabiedrībai draudzīgi. Vidēji mēnesī deputātiem transporta kompensācijās 2020. gada pirmajos 8 mēnešos tika izmaksāti 9968 eiro.

Lielākais viena mēneša kompensācijas rekords šogad kādam deputātam bija februārī – 732,20 eiro.

Tāpēc apvienība uzskata, ka ir jālemj par Saeimas deputātu transporta kompensāciju aizstāšanu ar sabiedriskā transporta biļešu kompensācijām, norādot, ka šādi tiks ietaupīta nodokļu maksātāju nauda, jo pat dārgākās sabiedriskā transporta biļetes radīs mazākus izdevumus nekā kompensācijas par privāto autotransportu tādiem pašiem attālumiem. Deputāti tiks arī motivēti Saeimā virzīt esošo sabiedriskā transporta problēmu risināšanu.

Ekrānuzņēmums: Savāktais balsu skaits 19.oktobra pēcpusdienā
Ekrānuzņēmums: Savāktais balsu skaits 19.oktobra pēcpusdienā

Savukārt iniciatīvā “No VIP stāvvietām – uz sabiedrisko transportu!” apvienība “Pilsēta cilvēkiem” skaidro, ka Rīgas domes deputātiem šobrīd tiek izsniegtas īpašas “Rīgas satiksmes” (RS) autostāvvietu atļaujas, kas ļauj deputātiem jebkurā RS apsaimniekotajā maksas autostāvvietā bez maksas novietot savu automašīnu. Tāpat viņiem tiek izsniegtas atļaujas novietot automašīnu pie Rīgas domes.

Iniciatīvas autori uzskata, ka šādu atļauju esamība nemotivē deputātus pārvietoties ar videi draudzīgākiem pārvietošanas veidiem – sabiedrisko transportu, velosipēdu vai kājām.

Tāpēc, ja deputātiem tiks piešķirti sabiedriskā transporta abonementi, tad, motivējot deputātus izvēlēties sabiedrisko transportu privātā autotransporta vietā, viņi skaidrāk redzētu esošās sabiedriskā transporta problēmas un būtu personīgi vairāk motivēti veicināt sabiedriskā transporta, velosipēdu un gājēju infrastruktūras attīstību.

Tāpēc, apvienība uzskata, ka būtu jālemj par RS stāvvietu mēneša abonementu iegādes un stāvvietu pie Rīgas domes izsniegšanas apturēšanu Rīgas domes deputātiem un par RS sabiedriskā transporta mēneša abonementu iegādi vai mobilitātes pabalstu RS visu maršrutu un visu dienu mēnešbiļetes cenas apmērā.

Iniciatīvā tiek skaidrots, ka viena RS autostāvvietu atļauja mēnesī izmaksā 250 eiro, līdz ar to katru mēnesi šādiem nolūkiem no domes budžeta tiek iztērēti līdz 15 000 eiro.

Iniciatīvas autori uzsver, ja nomainītu autostāvvietu atļaujas pret sabiedriskā transporta abonementiem, gadā tiktu ietaupīti līdz pat 144 000 eiro nodokļu maksātāju naudas. Kā arī, tad Rīgas domes autostāvvietās varētu ierīkot RS vai cita operatora maksas stāvvietas, tā gūstot papildu ieņēmumus pilsētas budžetā, izņemot stāvvietas uz Kaļķu ielas ietvēm, kas būtu jāatdod atpakaļ gājējiem.

Avots: manabalss.lv

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

5
Izsaki savas domas...

avatar
5
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5
HarijsJanisarijasogeBraucējsGay
Newest Oldest Most Voted
Gay
Guest
Gay

Ari Satiksmes ministry un Ldz stavvietas pie Centralstacijas atnemt birokratiem

Braucējs
Guest
Braucējs

Kompensācijàm nav jābūt, deputāti brauc uz darbu un darba darīšanās tieši tāpat kā visi citi. Bet par iniciatīvu motīviem – sviests. Kas radis pie ērtas pārvietošanās ar savu transportu, nelīdīs sabiedriskajā!

arijasoge
Guest
arijasoge

Varētu deputāti maksāt arī par dzīvokļiem tā kā visi pārējie. Neesat taču invalīdi vai darba nespējīgi.

Janis
Guest
Janis

Viss kas tiks ieekonomets tapat aizies pa kabatam, attopieties laudis. Mus slauc ka govis.

Harijs
Guest
Harijs

Viņiem vispār nekādas kompensācijas par ko viņiem jābraukā par mūsu naudu lai braukā par savu algu un sazagto


Jaunākās

To Top