Seko mums

Dažādi

Vāc parakstus par koku stādīšanu Bruņinieku ielā posmā no Valmieras līdz Čaka ielai

Ekrānuzņēmums / google.com/maps

Jau iepriekš ziņojām, ka Sabiedrisko iniciatīvu portālā Manabalss.lv ir sākusies parakstu vākšana par ideju atstāt Rīgas satiksmes autostāvvietas Bruņinieku ielas kreisajā pusē starp Avotu ielu un Čaka ielu. Taču ir uzsākta vēl viena parakstu vākšana par koku sastādīšanu Bruņinieku ielā posmā no Valmieras līdz Čaka ielai, ziņo iniciatīvas autors Jānis Paeglis.

“Līdzīgi kā ikvienā akcijā, lielākais atbalsts ir akcijas sākumā, tomēr zaļās idejas akcija ir tikusi bremzēta no autostāvvietu atbalstītāja organizatoriem, piemēram, noplēšot visas aģitācijas lapiņas. Atbalstītāju skaits ir pagaidām mazāks, jo iniciatīva ir izveidota vēlāk, bet, vadoties no komentāriem internetā, nešauboties, ir populārāka un daudz veselīgāka Rīgas centra iedzīvotājiem,” tā stāsta iniciatīvas autors Jānis Paeglis.

Jānis Paeglis uzskata, ka atstāt autostāvvietas būtu kā “solis atpakaļ”, tāpēc izveidojis iniciatīvu par koku stādīšanu, pamanīdams, ka projektu plānos par kokiem ir aizmirsts. “Lai gan apzinos, ka projekta izpildes vidū koki diez vai tiks iestādīti, tomēr mans mērķis ir savākt 1000 balsis, lai vismaz neuzvar “solis atpakaļ” un vismaz viena centra iela kļūst mazliet videi draudzīgāka,”skaidro iniciatīves autors.

“Uzskatu, ka cilvēki ir palaiduši garām iespēju rosināt jaunu koku stādīšanu, un šī diskusija nav notikusi pilnvērtīgi. Līdz šim Bruņinieku iela neapšaubāmi ir bijusi viena no skaļākajām un piesārņotākajām pilsētā. Ielas malās esošajās mājās izplūdes gāzes un netīrumi ir redzami pat trīs stāvu augstumā ar neapbruņotu aci. Lai to mainītu, beidzot ir sākts domāt par automašīnu plūsmas samazināšanu.” tā Jānis

Jānis arī saka, ka iepriekšējā iniciatīvā minētie argumenti par iespēju vietējiem iedzīvotājiem un viesiem novietot savu automašīnu, kā arī veicināt Rīgas centra daļas attīstību, nodrošinot piekļuvi veikaliem, birojiem un citām iestādēm neiztur kritiku. Pēc Jāņa teiktā Bruņinieku iela nekad nav bijusi ne maģistrāla tirdzniecības iela, ne arī bagāta ar veikaliem. Savukārt, ietvju platums operatīvajam transportam neliedz apstāšanos.

“Lai novērstu asfalta džungļu turpmāku izplešanos, aicinu rast iespēju iestādīt kokus vismaz vienā Bruņinieku ielas pusē. Tas mazinās trokšņus, putekļus, temperatūru un veicinās labvēlīgāku dzīves vidi Bruņinieku ielas iedzīvotājiem,” aicina Jānis

Avots: sadursme.lv

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top