Seko mums

Dažādi

Vāc parakstus, lai atļauj daļēji novietot auto vecu daudzdzīvokļu māju pagalmu zaļajās zonās

wikipedia

Portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai atļautu daļēji novietot automašīnas PSRS režīmā, projektēto un būvēto ēku pagalmu zaļajās zonās.

Iniciatīvas pārstāve Anna Brodele vēsta, ka jau vairākus gadus Latvijā iedzīvotāji ir spiesti maksāt soda naudas par automašīnu novietošanu neatļautā vietā – “zaļajā zonā”, pie savām dzīves vietām daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmos, uzsverot, ka nekas zaļš šādās vietās sen vairs neaug. Iniciatīves pārstāve arī norāda, ka padomju laiku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmi nav piemēroti auto novietošanai.

“Tikmēr visām Latvijas pašvaldībām (sevišķi jau Rīgas pašvaldībai, bet ne tikai) nav naudas un/vai politiskās gribas tos pārbūvēt. Taču uz sodu uzlikšanu gan šīs pašvaldības nav jāskubina […] Ja tā saucamajā “zaļajā zonā” apstādījumu reāli nav vispār, vai arī ir, taču tie no pašvaldības puses netiek ne kopti, ne uzturēti, tad ir jāatļauj to pašā maliņā ar diviem riteņiem iebraukt un stāvēt vieglajām automašīnām (M1 un N1 kategorijas), kas pieder iedzīvotājiem, kas dzīvo padomju laikos celtajās daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās tieši pie šīm zonām,” uzskata Anna.

Lai īstenotu piedāvātās pārmaiņas ir jāpapildina Ministru Kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 114. punkts ar trešo teikumu, nosakot, ka Eiropas Savienības normatīvajos aktos noteiktajiem M1 un N1 kategorijas transportlīdzekļiem ir atļauts apstāties un stāvēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, kas nodotas ekspluatācijā pirms 1991. gada 21. augusta, masīvu (pagalmu) zaļajā zonā (publiskajos zālienos, apstādījumos u.tml.) ar vismaz diviem automašīnas riteņiem uz brauktuves, ja vien attiecīgā pašvaldība 12 kalendāro mēnešu laikā pirms šo grozījumu pieņemšanas attiecīgajā teritorijā nav veikusi zāles sēšanu vai krūmu, koku, puķu vai citu augu stādīšanu vai arī kopšanu, kas pamatota ar atbilstošiem attaisnojuma dokumentiem un foto vai video ierakstu pierādījumiem.

Pēc šo pārmaiņu ieviešanas M1 un N1 kategoriju transportlīdzekļu īpašnieki un lietotāji varētu novietot savas automašīnas tādu daudzdzīvokļu māju pagalmos, kas nodotas ekspluatācijā pirms 1991. gada 21. augusta, šo masīvu (pagalmu) zaļajā zonā (publiskajos zālienos, apstādījumos utml.) ar vismaz diviem automašīnas riteņiem uz brauktuves.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: manabalss.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Adgh
Newest Oldest Most Voted
Adgh
Guest
Adgh

Tikai, pārsvarā tās zaļās zonas ir cita īpašnieka īpašums, nevis konkrētās mājas pagalms!


Jaunākās

To Top