Pēc ārkārtējās situācijas beigām sabiedrībā mazāk ievēro Covid-19 ierobežojumus, secina policija


Pēc ārkārtējās situācijas beigām sabiedrībā mazāk ievēro Covid-19 ierobežojumus, secina policija

Neskatoties uz to, ka valstī kopš 7. aprīļa vairs nav spēkā ārkārtējā situācija, aizvien ir spēkā vairākas drošības prasības, lai mazinātu Covid-19 izplatību un saslimstību. Arī policija joprojām turpina kontrolēt, vai iedzīvotāji ievēro valstī noteiktos ierobežojumus. Divu nedēļu laikā, kopš atcelta ārkārtējā situācija, līdz 22. aprīlim, valstī kopumā uzsākti 1442 administratīvā pārkāpuma procesi. Visbiežāk administratīvie procesi šajā laika posmā uzsākti par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem – 540. Jāatzīst, ka šobrīd novērojama tendence, kad personas pulcējos lielos baros. Tāpat šajā laika posmā uzsākti 479 administratīvā pārkāpuma procesi par elektroniskās anketas covidpass.lv neaizpildīšanu. Uzsākti arī 278 procesi par mutes un deguna aizsega nelietošanu, 22 administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par pašizolācijas ierobežojumu pārkāpumiem, 18 procesi par tirdzniecības ierobežojumu pārkāpumiem un vēl četri administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par citiem pārkāpumiem.

Uzraugot, vai un kā tirdzniecības vietas ievēro drošas tirdzniecības nosacījumus, Valsts policija ir kopumā veikusi 38 859 pārbaudes tirdzniecības vietās, jāpiemin, ka lielākoties pārkāpumi netiek konstatēti vai tiek doti preventīvi norādījumi.

Kopš marta sākuma, līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu, policija sāka veikt pastiprinātāku uzraudzības nodrošināšanu skaistumkopšanas vietās un sabiedriskajos transportos. Nepilnu divu mēnešu laikā (no 1. marta līdz 22. aprīlim) kopumā likumsargi ir veikuši 2734 pārbaudes skaistumkopšanas vietās. Tāpat šajā laika posmā likumsargi, veicot pastiprinātās kontroles un uzraudzības nodrošināšanu, ir pārbaudījuši 5 218 sabiedriskos transportos. Jāatzīmē, ka vairumā gadījumu pārkāpumi netika konstatēti. Policijas darbinieki ir saprotoši un turpina iedzīvotājus lielākoties preventīvi brīdināt, bet tomēr nereti tiek uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi, ja personas klaji neievēro noteiktos ierobežojumus.

Ja atskatāmies uz situāciju kopš ārkārtējas situācijas sākuma un divas nedēļas pēc tās – kopumā laika posmā no 2020. gada 9. novembra līdz 2021. gada 22. aprīlim Valsts policijas darbinieki ir veikuši 122 215 preventīvas pārbaudes gan iekštelpās, gan ārtelpās. Konstatējot likumpārkāpumus šajās vietās, policisti ir devuši 57 525 preventīvu norādījumu, tāpat likumsargi ir izbraukuši uz 3687 izsaukumiem.

Tāpat kopš 2020. gada 9. novembra līdz 2021. gada 22. aprīlim valstī kopumā ir uzsākti 30 251 administratīvā pārkāpuma procesi par valstī noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Atgādinām, ka valstī joprojām spēkā ir noteikti epidemioloģiskās drošības ierobežojumi, lai mazinātu slimības izplatību. Ir saprotams, ka visiem ir nogurums no ierobežojumiem, bet ir ļoti būtiski būt vienotiem un turpināt ievērot noteiktās drošības prasības, jo tikai kopīgiem spēkiem varam mazināt slimības izplatību. Policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem – nepulcēties, lietot sejas un mutes aizsegus, kā arī bez vajadzības neapmeklēt publiskas vietas.

Avots: vp.gov.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: