Seko mums

Ārzemēs

Uzņēmums Skotijā plastmasas atkritumu kalnus pārvērš ceļu segumā (VIDEO)

Skotijā dibinātais uzņēmums “MacRebur” sācis izmantot plastmasas atkritumus ceļa seguma ražošanā.

Darbības princips ir vienkāršs: veci, grūti pārstrādājami plastmasas atkritumi tiek pārvērsti granulās, kuras sajauc ar ierasto asfalta masu. Kā apgalvo uzņēmums, šis segums ir daudz izturīgāks, jo plastmasa to padara elastīgāku.

Ceļa segums, kurā ietilpst pārstrādātā plastmasa, kalpo trīs reizes ilgāk, nekā ierastais segums, turklāt tas ir arī daudz lētāks, uzsver uzņēmuma pārstāvis.

Šāds risinājums ir arī videi draudzīgāks.  Pirmkārt, lietderīgi tiek izmantoti nebeidzamie plastmasas krājumi. Otrkārt, tas atstāj iespaidu uz izmešu daudzumu, jo ceļa seguma masā ietvertā plastmasa daļēji aizstāj asfaltā esošo bitumenu, kas tiek ražots, izmantojot fosilo kurināmo.

Izmēģināt jauno asfaltu pirmā piekritusi Kambrija Ziemeļrietumanglijas reģionā, bet tā nav vienīgā vieta, kur uzsākti ceļu ieklāšanas darbi ar jauno asfalta masu. Uzņēmums ir savā sākumpozīcijā un cer, ka aizvien vairāk vietējo atkritumu izdosies pārvērst par kvalitatīviem un izturīgiem ceļiem.

Avots: BBC News

1
Izsaki savas domas...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
trackback

[…] jau rakstījām par Skotijā bāzēto uzņēmumu “MacRebur”, kas ražo ceļa segumu no plastmasas atkritumiem. Izrādās, uzņēmums ar savu inovāciju paviesojies arī kaimiņzemē Igaunijā, kur tapis 75 […]


Jaunākais

To Top