Seko mums

Amizanti notikumi

Uzmanību! Gulbji uz ceļa!

sadursme.lv

Jelgavas pusē otrdienas, 16.jūnija rīts vairums autovadītājiem bija iesācies neparasti. Šajā rītā pamatīgu sastrēgumu uz ceļa neizraisīja kāda sadursme vai avarējusi automašīna, bet gan gulbju ģimenīte, kura nolēmusi mainīt dzīvesvietu un doties pāri lielceļam.

Otrdienas rītā Jelgavas apkaimē putni kopā ar mazuļiem šķērsoja Jelgavas šoseju, netālu no Kārniņu ceļa. Kamēr pāri ceļam lēnā gaitā tipināja gulbji, radot automašīnu sastrēgumu, tikmēr daži no nepacietīgākiem un steidzīgākajiem autovadītājiiem bija jau izkāpuši no saviem spēkratiem, lai putnus pagaiņātu ātrāk no ceļa nost. “Braucot tuvāk pie šī krustojuma, ieraudzīju, ka baigā drūzmēšanās notiek un ka ir izveidojies, kā tautā saka “Korķis”. Attiecīgi palēlināju ātrumu un ieraudzīju, ka trīs cilvēki mēģina lēnām pavadīt pāri ceļam gulbju pāri,” stāsta aculiecinieks Renārs.

Lai gan cilvēku mērķis bija nesabraukt putnus un turpināt savu ceļu, lai ātrāk nonāktu gala mērķī, tomēr gulbji autovadītāju tuvošanos nesaprata. Kā jau bija nojaušams, gulbjiem tas radīja stresu un putni izrādīja savu neapmierinātību pret autovadītājiem, kuri vicinājās viņu virzienā.” Varēja manīt, ka gulbji diezgan karēvīgi izturās pret šiem cilvēkiem. Tas pasākums diezgan nikns izvērtās, jo viens gulbis metās karēvīgi aiztāvēt mazos gulbēnus,” atminas Renārs.

View this post on Instagram

Video autors: Renārs Gosts

A post shared by Sadursme (@sadursme) on

Latvijas Gulbju izpētes biedrības dibinātājs Dmitrijs Boiko skaidro, ka šādi gan autovadītājiem nebūtu ieteicams rīkoties, jo steidzināt ģimeni ar mazajiem putnēniem neesot prāta darbs, tādēļ, ka mazuļi, pat piespiedu kārtā, tāpat nevarētu paskriet ātrāk.

“Cilvēki gulbjiem bija par tuvu. Cilvēki centās gulbjus pasteidzināt, bet nesaprata, ka tur ir mazuļi. Mazuļi ir pavisam maziņi, iespējams tikai divas nedēļas veci. Skaidrs, ka tas gulbēns nevar skriet tik ātri, kā cilvēks vēlētos,”

saka Dmitrijs.

Ornitologs aicina autovadītājus nākamreiz bruņoties ar pacietību un apturot satiksmi, tomēr sagaidīt, kad putnēni būs pašu spēkiem nokļuvuši ceļa pretējā pusē.

Avots: skaties.lv/Degpunktā

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top