Seko mums

CSNg

Uz Latvijas ceļiem parādās “neredzamie” gājēji; policija atgādina par drošību

Valsts policija iedzīvotājiem atgādina par atstarojošu elementu iekļaušanu apģērbā un atstarotāju lietošanu diennakts tumšajā laikā.

Vakariem kļūstot aizvien tumšākiem, gājēji un riteņbraucēji, kuri nelieto atstarotāju, pakļauti ievērojami lielākam riskam iekļūt ceļu satiksmes negadījumā.

Tā, piemēram, 22. septembrī Valmieras policijas iecirkņa apkalpojamā teritorijā ārpus apdzīvotas vietas diennakts tumšajā laikā kāda “Volvo” vadītāja ar spoguli aizķēra gājēju, kurš tobrīd pārvietojās pa ceļa nomali. Notikuma vietā ierodoties policijai, tika konstatēts, ka gājējs atrodas stiprā alkohola reibumā (2,50 promiles) un viņš pa ceļa nomali pārvietojies bez jebkāda atstarojoša elementa, turklāt gājis pa nepareizo ceļa pusi – transportlīdzekļu braukšanas virzienā. Par laimi, negadījumā tika bojāta tikai automašīna.

Saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem un velosipēdistiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Tāpat ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka gājējiem, kuri iet pa brauktuves malu vai nomali, jāpārvietojas pretim transportlīdzekļu braukšanas virzienam.
Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 7 līdz 30 eiro.

Atgādināsim, ka pavisam nesen tika veikts pētījums, kurā atklājās satraucoša tendence bērnu vidū, proti, tikai puse Latvijā dzīvojošu bērnu diennakts tumšajā laikā lieto atstarotāju.

Avots: Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde / Ilustratīvs attēls: ntz.lv
avatar

Jaunākais

To Top