Seko mums

Aktuāli

Uz laiku tiek samazināts reģionālo autobusu reisu skaits

Saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju, pēdējo dienu laikā reģionālo maršrutu autobusos pārvadāto pasažieru skaits ir krities, tāpēc no šodienas 19. marta uz ārkārtējās situācijas laiku autobusu reisu skaits tiks samazināts, informē Autotransporta direkcija.

Autotransporta direkcijas valdes priekšēdētājs Kristiāns Godiņš skaidro, ka kopš pagājušajām brīvdienām tiek sekots līdzi situācijai par to, kāds ir pasažieru skaits.

Lēmums slēgt konkrētus autobusu reisus pieņemts, pamatojoties uz pārvadātāju iesniegtajiem datiem par pārvadāto pasažieru skaitu laika periodā, kopš valstī tika ieviesta ārkārtējā situācija. Atsevišķos autobusu maršrutos reisu skaits būs samazināts pat uz pusi.

“Statistika ir tāda, ka pasažieru skaita kritums pat sasniedz 50% atsevišķos reisos, kā rezultātā veidojas situācija, ka mums parādās “Spoku” autobusu, kur mums vienkārši nav pasažieru vai ir trīs pasažieri, tajos reisos, kur ikdienā brauc pietiekams skaits,” saka Kristiāns Godiņš.

Kristiāns skaidro, ka kopīgi ar pārvadātājiem tiek turpināta datu analīze apzināt esošā situācija un reisu skaita samazināšana notiks pakāpeniski, izvērtējot situāciju.

“Šodien plānots reisu pirmais samazinājums – 193 resi. Plānots noņemt reisus gan Rīgas apkārtnē, Ādaži, Carnikava, Salaspils, gan nedaudz tālāk. Arī rītdien, 20.martā būs vēl 200 reisu samazinājums, bet ja pasažieru skaits samazināsies vēl vairāk, tad reisu skaita pārskatīšana turpināsies arī nākamajā nedēļā. Tādējādi autobusu kursēšanas biežums būs retāks. Bet mainoties situācijai reisu skaits atgriezīsises ierastajā praksē,” tā Kristiāns Godiņš.

Visi aktuālie kustības saraksti būs pieejami mājaslapā “www.atd.lv” sadaļā “Kustības saraksti” vai “www.1188.lv”. Pašreiz vēl aktuālais autobusu saraksts šajās mājaslapās nav pieejams, un Autotransporta direkcija aicina pasažierus sekot līdzi aktuālajai informācijai. Jautājumu gadījumā Autotransporta direkcija aicina sazināties ar pasažieru pārvadātājiem.

Papildus tam direkcija aicina pasažierus, ja tas ir iespējams, biļeti iegādāties internetā, autoostā vai maksājot ar bankas karti autobusā.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Avots: skaties.lv/900 sekundes

2
Izsaki savas domas...

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
trackback

[…] Jau iepriekš ziņojām, ka izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ ar vien mazāk cilvēki pārvietojas gan Rīgas sabiedriskajos transportos, gan arī reģionālos autobusos. Ņemot to vērā, Rīgā no 21.marta veiks izmaiņas sabiedriskā transporta kustību sarakstos. Savukārt no vakardienas, 19. marta uz laiku tiek samazināts reģionālo autobusu reisu skaits. […]

trackback

[…] pašlaik tiek turpināts pārskatīt reģionālo maršrutu reisu skaitu. Ja būs nepieciešamība un tā tiks pamatota ar statistikas datiem, tad tiks izvērtēta iespēja […]

Jaunākais

Seko mums

To Top