Uz ceļiem sāks izvietot vidējā ātruma kontroles mērierīces. Kā tas strādā?


Uz ceļiem sāks izvietot vidējā ātruma kontroles mērierīces. Kā tas strādā?

Vidējā ātruma kontroles projekta ieviešanai uz autoceļiem šogad piešķirs 700 000 eiro, informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC).

Kompānijā skaidroja, ka līdzekļi risinājuma ieviešanai tiks iegūti no obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) maksājumiem. Tiek prognozēts, ka par šiem līdzekļiem būs iespējams ieviest šādu kontroli līdz desmit posmos, taču tas lielā mērā būs atkarīgs no iepirkumu rezultātiem.

Tāpat no iepirkuma rezultātiem atkarīgs arī visa projekta realizēšana tiks paspēta šajā gadā, vai tā būs jāturpina arī 2022.gadā. Par to, kur tieši atradīsies šīs desmit vietas, vēl tiks lemts, balstoties uz metodiku, kura patlaban tiek izstrādāta.

Sadursme.lv jau ziņoja, ka Ceļu satiksmes drošības padome, balstoties uz iepriekšējos gados veiktā darba rezultātu analīzi, lēma atbalstīt vidējā ātruma kontroles ieviešanu kā vienu no galvenajām 2021.gada aktivitātēm.

Vidēja ātruma kontroles sistēma uz autoceļiem darbojas šādi – šķērsojot konkrētu ceļa posma robežu, pirmā mērierīce nofotografē automašīnas numurzīmi un piefiksē šīs robežas šķērsošanas laiku, savukārt izbraucot no konkrētā ceļa posma, transportlīdzeklis atkal tiek nofotografēts. Pēc tam ar atbilstošu metodoloģiju tiek aprēķināts, ar kādu vidējo ātrumu transportlīdzeklis pārvietojies konkrētajā ceļa posmā, un tas salīdzināts ar šajā vietā oficiāli atļauto braukšanas ātrumu.

Avots: sam.gov.lv

8
Izsaki savas domas...

avatar
8
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7
DURAKI PĒDĒJIEZmasterDidzisImants22Vernons
Newest Oldest Most Voted
trackback

[…] Read more at sadursme.lv […]

Dainis
Guest
Dainis

Jābūt ar saspiestām galvām, lai nodarbotos ar šādu absurdu – mēs rodas iespaids juzdamies nost ne radījuši problēmu visām kam pieskaramues Latvijā!

Viunis
Guest
Viunis

Izmesta nauda. Latvijā ierēdņiem normāla rīcība! Priekš kam kautko uzlabot,ja var vienkārši notriekt naudu un varbūt pat izdodās nopelnīt!

Vernons
Guest
Vernons

Gaidu, kad politiķi paziņos, tagad ārsti mandeles operēs caur anālo atveri!

Imants22
Guest
Imants22

Šaurpierīšu mēģinājums iekarot jaunu biznesa nišu, ar satiksmes drošību pilnīgi nesaistīts pasākums

Didzis
Guest
Didzis

Varbūt b** varētu beidzot ieviest vidējo ierēdņa dienas patēriņu un tarifu sākt rēķināt, kurš īsti appis valsti!!! ak Dievs zb jau jūs asinskārie Latvijas tautas slauķi!!!! vienkārši omg kā es jūs gribētu personīgi noslaktēt visas tautas priekšā!!!! Esmu priecīgas, ka sen esmu prom no tās skābes bedres!!! Bļeģ vēl tgd kaut kādai Igaunijai jūs gribiet palīdzēt coivda laikā!!!! Jūs nožēlojamie termīti ble!!!! takā nebūtu sen laiks, sākt rūpēties par savējiem, vispirms???? jobanie pasaules dirsā līdēji!!!! jums bļe kāds par to tiešām maksā, ka citiem dirsas slauktiet?,, kad savas nevariet noslaucīt???? jobanā valst čista!!!!! Dievs svētī Latvju pilsoņus….bet sorry mīļie….lai tā… Read more »

Zmaster
Guest
Zmaster

Liekas, ka šitais risinājums varētu neatbilst GDPR un ģēnijiem nāksies radaros iztērēto naudu norakstīt.

DURAKI PĒDĒJIE
Guest
DURAKI PĒDĒJIE

NU TAD TAJĀ POSMĀ BRAUKŠU UZ 80 KM H ,NEVIENU NEAPDZĪŠU KA NESANĀK PĀRKĀPUMS,VARĒSIM VISI VILKTIES,PALDIES DURAKIEM VALDĪBĀ!

Citi šobrīd lasa: