Seko mums

Satiksmes drošība

Uz ceļa savvaļas dzīvnieks: Esi uzmanīgs un izvairies no negadījuma

Foto: Robert Kirkham / AP

Tā kā pienācis krāšņkais gada laiks, ceļu malā augošie koki krāsojas rudenīgos toņos un meža zvēri var palikt aizvien sliktāk pamanāmi. Valsts policija aicina autovadītājus ievērot īpašu piesardzību.

Autovadītāji tiek aicināti ievērot piesardzību mežu apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem vai krūmiem. Tieši šajos ceļu posmos pastāv lielāka iespēja, ka jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks. Taču autovadītājiem ir jābūt arī vērīgiem un uzmanīgiem jebkurā valsts teritorijā.

Kopumā šogad līdz 5. oktobrim Valsts policija fiksējusi 385 ceļu satiksmes negadījumus, kuros notikusi sadursme ar meža dzīvnieku. Valsts policija vērš uzmanību, ka meža dzīvnieki mēdz pārvietoties arī baros un to uzvedība nav paredzama. Lai izvairītos no iespējama ceļu satiksmes negadījuma, autovadītāji tiek aicināti būt uzmanīgiem un ievērot ceļa zīmes, kas attiecīgajos ceļu posmos norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni.

Valsts policija atgādina, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to jāinformē policija, zvanot pa tālruni 110. Savukārt, ja negadījumā nav cietuši cilvēki un transportlīdzeklim nav radušies bojājumi, kuru dēļ tas nevarētu turpināt ceļu, par notikušo ir jāinformē Valsts meža dienests.

Atceries, nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu!

Infografika / Valsts policija
Avots: Valsts policija

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top