Seko mums

Ziņas Ārzemēs

Ukrainas pilsētā nepieciešamības gadījumam izrok vairāk kā 600 kapavietas Covid-19 upuriem

Ukrainas pilsētas Dņipro (Dņepropetrovska) kapsētā sagatavotas vairāk nekā 600 kapavietas, lai nepieciešamības gadījumā ātri varētu apbedīt iespējamos jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 upurus.

Ukrainas pilsētā notikusi masveida operācija, kad amatpersonas gatavojās pilnībā stāties pretī COVID-19. Taču valdības iestāžu solījums rakt 600 kapus Dnipro pilsētā un pasūtīt tūkstošiem papildu līķu maisu ir vairāk nekā tikai drūms pragmatisms.

Organizācija Current Time TV ziņo, ka masu kapu rakšanas operācija vienlaikus ir kā izteikts sabiedrības brīdinājums pilsētas iedzīvotājiem ievērot obligātos pašizolācijas likumus.

Dņipro pilsētas mēra pārstāve Jūlija Vitvitska ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka pilsētā ir izrakti 615 kapi un sagādāti 2000 līķu maisu, lai sagatavotos iespējamiem Covid-19 upuriem.

“Mēs gatavojamies sliktākajam,” tā pagājušajā nedēļā sociālajā tīklā “Facebook” pavēstījis pilsētas mērs Boriss Filatovs. Vienlaikus viņš piebildis, ka iespējamiem Covid-19 upuriem autopsiju veikt neesot atļauts, līķis jādezinficē, ātri jāapglabā, un apbedīšanas laikā zārku atvērt aizliegts.

“Tas viss saasina paniku,” ziņu aģentūrai AFP norādījis vietējais aktīvists Ivans Krasikovs. Savukārt, atbildot uz kritiku, pilsētas mērs norādījis, ka “tas nav jautājums par paniku, bet loģistiku”.

Šobrīd Ukrainā jaunais koronavīruss ir diagnosticēts 1462 cilvēkiem, un 45 cilvēki ir miruši. Dņipro pilsētā ar Covid-19 inficēti 13 cilvēki, un neviens cilvēks nav miris.

Avots: 7news.com un skaties.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top