Ukrainā bruņots vīrietis sagrābis par ķīlniekiem autobusa pasažierus


Ukrainā bruņots vīrietis sagrābis par ķīlniekiem autobusa pasažierus
Tetiana Hrishyna/Reuters

Otrdien 21.jūlijā Ukrainā vīrietis, kurš iepriekš jau bijis tiesāds apgalvoja, ka ir bruņots ar ieročiem un sprāgstvielām. Arzemju mediji ziņo, ka otrdienas rītā ap plkst 9.00 Lutskas pilsētā autobusā par ķīlniekiem vīrietis tur 20 cilvēkus.

Dienas gaitā bija dzirdami šāvieni, taču nebija ziņu par upuriem. Vīrietis vairākas reizes izšāvis no autobusa policijas virzienā. Arī no autobusa vīrietis izmeta granātu, taču tā nesprāga.

Iekšlietu ministra vietnieks Antons Heraščenko sacīja, ka vīrietis apgalvoja, ka viņam bijusi bumba. “Policija uzsāka īpašu ķīlnieku operāciju. Notiek sarunas,” sociālajā tīklā Facebook ziņoja Heraščenko. Policijas pārstāvis Jurijs Kroshko sacīja: “Mēs cenšamies ar viņu sarunāties, mēs viņam zvanām. Viņš no sākuma atbildēja uz zvaniem, bet nu vairs neatbild.”

Internetā ievietotajā video vīrietis paudis neapmierinātību ar Ukrainā pastāvošo politisko sistēmu un sociālajos tīklos pieprasīja amatpersonām sevi atzīt par teroristiem, kā arī prezidentam lika noskatīties dokumentālo filmu “Zemieši”.

Ap plkst. 9.30 Vīrietis pats piezvanījis policijai un stādijies priekšā, kā “Maksims Sliktais”. Heraščenko vēlāk sacīja, ka vīrietis identificēts kā Maksims Krivošs. Viņam ir 44 gadi un viņš ir no Krievijas Orenburgas apgabala. Krivošs iepriekš pavadījis 10 gadus cietumā par dažādiem noziegumiem, ieskaitot krāpšanu un nelegālu ieroču turēšanu. Tiek uzskatīts, ka vīrietim ir garīga rakstura traucējumi un viņš ir nonācis psihiātriskajā uzkaitē.

Terorisma apkarošanas virsnieki bija aplenkuši autobusu un norobežojuši to no pilsētas centra. Tuvumā esošajiem iedzīvotājiem tika teikts neatstāt savas mājas vai birojus.

Pēc desmit stundu krīzes drošības spēki triecienā atbrīvojuši ķīlniekus un aizturējuši Krivošu. Drošības spēki ķīlnieku krīzes atrisināšanai izmantojuši bruņutransportieri, ar ko piebraukuši autobusam un veikuši operāciju ķīlnieku atbrīvošanai. Neviens no ķīlniekiem nav cietis.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: sadursme.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: