Seko mums

Dažādi

Tuvojas nedēļas nogale: “Neiesprūsti” automašīnu sastrēgumos un ievēro distanci

Tuvojas piektdienas noslēgums un, atsaucoties uz šo faktu, daudziem var aizmirsties nedēļas garumā uzkrātās zināšanas par covid-19 apkarošanu. Kaut gan, laiks nesolās būt tik pat silts kā pagājušajās brīvdienās, tomēr ir zināms risks nedēļas nogalē “iesprūst” automašīnu sastrēgumos, dodoties ceļā uz kādu visiem labi zināmu dabas taku.

Atsaucoties uz pagājušās nedēļas daudzu cilvēku brīvdienas aktivitātes daļu – gaidīšanu automašīnu sastrēgumos, kad skaisto laikapstākļu vadīti ļaudis “kopīgi devās pašizolēties”. Mēs Sadursme.lv komanda atgādinām, ka ir svarīgi atcerēties par esošo ārkārtas situāciju. Aicinām doties uz vietām, kur nav sastopamas lielas ļaužu masas.

Attēlā Slimību profilakses un kontroles centrs apkopojis dažādas situācijas, piemērus, lai saprastu pareizo rīcību.

SPKC infografika

Slimību profilakses un kontroles centrs skaidro, kas jāievēro, ja atrodies:
pašizolācijā, karantīnā vai izolācijā. Nākošajā tabulā pārskatāmas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par to, ko drīkst, ko nedrīkst un kā rīkoties konkrētās situācijās.

SPKC infografika

Saeima šodien, 3. aprīlī, atbalstīja grozījumus, kas paredz paaugstināt naudas sodu par ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu. Izmaiņās noteiktas arī jaunas sankcijas – naudas sods par informācijas nesniegšanu ārkārtējās situācijas laikā un par nepatiesas informācijas sniegšanu dīkstāves pabalsta saņemšanai. Kā skaidro Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins, līdz šim vairākas personas klaji ignorējušas citu personu un sabiedrības intereses. Par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu atbildība paredzēta gan Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, gan Krimināllikumā, vēsta LV portāls .

LV portāla infografika

Esam atbildīgi un neapdraudam savu un citu cilvēku drošību un veselību!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top