Seko mums

Aktuāli

Turpmāk soda punkts par nepiesprādzētu pasažieri, runāšanu pa telefonu u.c. pārkāpumiem

Vakar, 9. oktobrī, tika paplašināts saraksts ar satiksmes noteikumu pārkāpumiem, par kuriem turpmāk autovadītājs saņems vienu soda punktu.

Soda punkts par telefona lietošanu pie stūres

Policija jau ilgu laiku cenšas izskaust mobilo telefonu lietošanu braukšanas laikā. Līdz šim autovadītāji par šo pārkāpumu varēja tikt sodīti ar 25 līdz 100 eiro lielu soda naudu, bet turpmāk klāt vēl nāks viens soda punkts.

Soda punkts par nepiesprādzētu pasažieri

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas “Vari priekšā. Vari arī aizmugurē” ietvaros tika veikts pētījums, kurā atklājās, ka aizmugurējā sēdeklī drošības jostas lieto tikai 43 % pasažieru. Par nepiesprādzēšanos pasažierim var piemērot naudas sodu 15 eiro apmērā, vadītājam – 30 līdz 70 eiro apmērā un no vakardienas par šo pārkāpumu autovadītājam pienākas arī viens soda punkts.

“Vadītājs tomēr ir atbildīgs kopumā par visu braucienu, gan par automašīnas tehnisko stāvokli, gan par to, ka visi pasažieri ir piesprādzējušies”, mudinot autovadītājus likt saviem pasažieriem piesprādzēties, ziņo CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris.

Soda punkts par iebraukšanu krustojumā sastrēguma laikā

Pērn par iebraukšanu krustojumā sastrēguma laikā policija sodīja 41 šoferi, šogad deviņos mēnešos sastādīti jau 280 protokoli. Turpmāk, ja šoferis iebrauks krustojumā sastrēguma laikā, tādējādi kavējot pārējo satiksmi, viņam pienāksies viens soda punkts.

“Tieši rīta stundās, kad cilvēki dodas uz darbu, vai vakara stundās, kad dodas mājās, ir atsevišķi satiksmes dalībnieki, kas savā ziņā rada vēl lielākus sastrēgumus un satiksmi padara vēl nervozāku, ja viņi iebrauc krustojumā nepagaidot, kad šis krustojums atbrīvojas”, situāciju uz ceļa raksturo Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Soda punkts par braukšanu ziemā bez piemērotām riepām

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg no 1. decembra jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Ja pēc 1. decembra automašīna nebūs aprīkota ar ziemas riepām, autovadītājs par pārkāpumu saņems soda punktu. Tomēr ceļu satiksmes drošības labad iesakām negaidīt līdz decembrim un riepas nomainīt agrāk, vadoties pēc laikapstākļiem.

Autovadītājam par pārkāpumiem kopumā savācot 16 punktus, vismaz uz gadu tiek liegta iespēja sēsties pie stūres. Pārkāpuma punkti ir spēkā divus gadus kopš to piešķiršanas, savukārt par smagākiem pārkāpumiem piemērotie punkti ir spēkā piecus gadus.

Avots: lsm.lv / Ilustratīvs attēls: pixabay.com
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

Seko mums

To Top