Seko mums

Aktuāli

Turmāk administratīvais sods autovadītājiem jāsamaksā mēneša laikā

Valsts policija

Mēnesis, lai samaksātu soda naudu – tagad šādi noteikumi piešķirti pārkāpējiem. Ja agrāk daudzi cilvēki atcerējās samaksāt naudas sodus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu vienreiz gadā, tad tagad situācija ir nopietnāka. Ja soda nauda netiek samaksāta mēneša laikā, lieta tiks nodota tiesu izpildītājiem, vēsta LTV7 ziņu dienests.

Pēc likuma grozījumiem, kuri stājušies spēkā 1.jūlijā, soda nomaksai vairs nebūs atvēlāts viens gads, kā tas bijis agrāk, bet tikai viens mēnesis. Ja tas nebūs izdarīts, tad ieradīsies tiesu izpildītāji. Iepriekš autovadītājiem lielākoties bija ierasts sodus nomaksāt pie reizes izzejot automašīnas tehnisko apskati. Taču tas vairs nebūs iespējams. “Ja cilvēki savlaicīgi nenomaksās sodu, tad naudas soda vietā viņam būs arī uzrēķins,” LTV ziņu dienestam atzīmē Normunds Krapsis, Valsts policijas priekšnieka vietnieks.

Ne visi autovadītāji par šo likuma grozījumu ir sajūsmā: “Vieglāk jau būtu apmaksāt visus sodus gada beigās. Līdz ar to jārēķinās un viss, bet neko darīt. Būšu gatavs mēneša laikā samaksāt,” situāciju komentē autovadītājs. Taču citi autovadītāji uzskata, ka nav vajadzīgs gaidīt, jo tāpat būs sods jāsamaksā.

Policija arī brīdina, ka pirmajos jaunā likuma ieviešanas mēnešos, soda izrakstīšana varētu aizņemt vairāk laika, nekā līdz šim ierasts, jo turpmāk lēmumus par administratīvajiem pārkāpumiem likumsargi nerakstīs papīra formātā, bet gan datus ievadīs elektroniski planšetēs. Un tādā formā tiks nosūtīti arī iedzīvotājiem, piemēram uz e-pastu. Vairāk uzzini skatoties LTV7 ziņu sižetu.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: LTV.LV ziņas.

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top