Tukumā velosipēdists taranē automašīnu un aizmūk no negadījuma vietas


Tukumā velosipēdists taranē automašīnu un aizmūk no negadījuma vietas

Šogad līdz 19. aprīlim Zemgalē ir reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti. Trīs gadījumos velosipēdisti guvuši traumas, vienā gadījumā divriteņa vadītājs neievēroja drošu intervālu un sadursmes rezultātā tika sabojāts kādas automašīnas ārējais atpakaļskata spogulis, taču divos gadījumos velosipēdisti pēkšņi izbraukuši priekšā automašīnām un pēc sadursmes atstājuši notikuma vietu.

Šī gada 9. aprīlī Jelgavā, Katoļu un Sudrabu Edžus ielas krustojumā vīrietis, vadot automašīnu „Mercedes-Benz”, uzbrauca velosipēdistam, kurš no notikuma vietas aizbrauca. Kā likumsargiem liecināja automašīnas vadītājs, par laimi, velosipēdists šajā negadījumā neguva traumas. Līdzīgs notikums norisinājās 19. aprīlī Tukumā, Raudas un Spartaka ielas krustojumā, kur pēkšņi no labās puses uz gājēju pārejas izbrauca velosipēdists, izraisot sadursmi ar automašīnu „Volkswagen Passat”, un arī šajā gadījumā divriteņa vadītājs atstāja notikuma vietu, tādējādi pārkāpjot likumā noteikto kārtību.

Valsts policija uzsver, ka arī gadījumos, kad sadursmes rezultātā neviena persona negūst traumas un netiek nodarīti bojājumi transportlīdzekļiem, par notikušo noteikti ir jāziņo policijai, kas reģistrē ceļu satiksmes negadījumu. Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 63.5. pantam par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam var tikt piemērots naudas sods no 10 līdz 55 eiro.

Kļūstot arvien saulainākam un siltākam, ceļu satiksmē arvien vairāk piedalās ne tikai velosipēdisti, bet arī elektroskrejriteņu vadītāji, tāpēc likumsargi atgādina, ka no otrdienas, 20. aprīļa, stājās spēkā Ceļu satiksmes likuma grozījumi, kuros ir ietverts ne tikai elektroskrejriteņa jēdziens, reģistrācijas kārtība, izmantošanas vecuma ierobežojumi, bet arī administratīvie sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē.

Tāpat kā līdz šim velosipēdu reģistrēšana arī elektroskrejriteņu reģistrēšana Ceļu satiksmes drošības direkcijā ir brīvprātīga, kas nozīmē, ka ceļu satiksmē ir atļauts piedalīties arī ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem, tomēr likumsargi vērš uzmanību, ka braucamrīku reģistrēšana nodrošina papildu identifikāciju nozaudēšanas vai nozagšanas gadījumos.

ai nenokļūtu nelaimē, aicinām ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī būt atbildīgiem un cienīt ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku!

Avots: vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: