Tukumā pastiprināti kontrolē velosipēdistus un elektroskrejriteņu vadītājus


Tukumā pastiprināti kontrolē velosipēdistus un elektroskrejriteņu vadītājus

9. jūnija pēcpusdienā, Tukuma iecirkņa policisti DIVAS STUNDAS pastiprināti kontrolēja velosipēdu, mopēdu un elektroskrejriteņu vadītājus Tukuma pilsētā. Kontrolēs tika iesaistīti PIECPADSMIT policisti, un pārbaudīti tika 73 VELOSIPĒDISTI un 9 MPĒDA vadītāji.

Tikai DIVI bērni velosipēdus vadīja BEZ iegūtas VELOSIPĒDA vadītāja APLIECĪBAS, citi pārkāpumi netika konstatēti.
ATGĀDINĀM, ka bērni drīkst braukt ar velosipēdiem pa PAGALMIEM, un dzīvojamā zonā, bet no 7 GADU vecuma, PIEAUGUŠĀ pavadībā, un ja galvā ir aizsprādzēta ĶIVERE, drīkst izbraukt arī uz ceļiem un ielām.

PATSTĀVĪGI bērni drīkst vadīt velosipēdu no 10 GADU vecuma, ja galvā ir aizsprādzēta ĶIVERE un ir iegūta velosipēda vadītāja APLIECĪBA, bet no 12 GADU vecuma drīkst nelietot aizsargķiveri.

ELEKTROSKREJRITENI drīkst vadīt no 14 GADU vecuma, ja ir iegūta velosipēda, vai kādas citas kategorijas, vadītāja APLIECĪBA.

Vecākiem par 18 GADIEM, lai vadītu velosipēdu vai elektroskrejriteni, nav nepieciešama vadītāja apliecība.
Diemžēl, ŠOGAD ceļu satiksmes negadījumos Tukumā, traumas ir guvuši jau TRĪS nepilngadīgie velosipēdisti, un divi no tiem uz GĀJĒJU PĀREJĀM Tukuma pilsētā.

Avots: vp.gov.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0
Newest Oldest Most Voted
trackback

[…] vakar Tukumā notika pastiprināts policijas reids, kura laikā Tukuma iecirkņa policisti DIVAS STUNDAS pastiprināti kontrolēja velosipēdu, […]

Citi šobrīd lasa: