Topošais autovadītājs neizpratnē – CSDD eksāmens jāliek, taču mācīties braukt pie instruktora aizliegts (video)


Topošais autovadītājs neizpratnē – CSDD eksāmens jāliek, taču mācīties braukt pie instruktora aizliegts (video)

Rīdzinieks Jānis ceļu uz autovadītāja apliecības iegūšanu sācis 2019. gadā – veiksmīgi nokārtojis skolas un CSDD teorijas eksāmenu, taču bažījas, ka ar braukšanas pārbaudījumu tik viegli neklāsies.

Jānis
vēlas iegūt autovadītāja apliecību

Ir pienācis braukšanas eksāmens, bet ārkārtējās situācijas dēļ instruktori nepasniedz braukšanas nodarbības. Un viss! Esmu tagad apstājies.

Noteikumi paredz, ka trīs gadu laikā no mācību uzsākšanas dienas topošajiem autovadītājiem jāiegūst tiesības. Otra svarīgā nianse ir nokārtot CSDD braukšanu gada laikā pēc veiksmīgi ieskaitīta teorijas eksāmena. Jānim tas jāizdara līdz marta beigām, tomēr ir neizpratnē – kā lai paspēj tam sagatavoties, ja autoskolas slēgtas?

Jānis
vēlas iegūt autovadītāja apliecību

Man gribētos, lai CSDD nāk pretī autoskolām un pagarina manu termiņu!

Jānis jau pusotru mēnesi nav sēdējis pie automašīnas stūres. Viņš ir pārliecināts, ka martā nebūs gatavs doties uz eksāmenu, jo nokavētais būs jāatgūst nodarbībās ar instruktoru. Tomēr noteikumi paredz, ja kursants eksāmenu noteiktajā laikā nenoliek, atkārtoti jāpiedalās arī CSDD teorijas eksāmenā. Protams, par to arī jāmaksā.

CSDD kvalifikācijas daļas priekšnieks apstiprina, ka sakarā ar autoskolu slēgšanu daļa topošo autovadītāju lūdz noteikto eksāmena kārtošanas termiņu pagarināt.

Juris Teteris
CSDD kvalifikācijas daļas vadītājs

Mēs individuāli izskatām šos gadījumus. Ja šis lūgums – pagarināt noteikto termiņu – ir pamatots, derīguma termiņš tiek pagarināts.

Juris Teteris aicina Jāni atkārtoti sazināties ar kvalifikācijas nodaļu, lai pārskatītu iespējas termiņu pagarināt. Tomēr CSDD pārstāvis atklāj, ka nereti Covid-19 situāciju cilvēki cenšas arī izmantot nepamatoti. Piemēram, lūdzot pagarināt termiņu, lai arī kursants vairāku gadu garumā nemaz nav mēģinājis tikt pie autovadītāja apliecības. Šādās situācijās CSDD termiņu nepagarina.

14
Izsaki savas domas...

avatar
10
4
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14
IlzeTalsiJānisJekaterinaArtūrs Jēgers
Newest Oldest Most Voted
Antons
Guest
Antons

Dolbanijo valdibu jāliek pie sienas par Latvijas valsts iznicināšanu

Ruks
Guest
Ruks

Tas ir par maz

Andris
Guest
Andris

2019g.sacis mācību?un vēl nav tiesības? Bīstams tips uz ceļa, nākotnē!

Omg
Guest
Omg

Vot vot. Kā sieviete, aizgāju un noliku eksāmenu pēc braukšanas pārtraukuma, kas bija gandrīz pusgads.. Nez nez, ko tur nevar iemācīties..

Наблюдатель
Guest
Наблюдатель

Не все такие вумные как вы, не могу здать на c категорию 4 раз здаю 100 евро экзамен, кучеряво устроились. Отказываюсь теперь жду вождение когда разрешат

Eva
Guest
Eva

Es arī nesaprotu, kā var tik ilgi mācīties. Esmu 33 gadus veca sieviete, aizgāju mācīties 2019.gada beigās. Teoriju noliku 2020.gada janvārī, braukšanu jūnijā.

Es
Guest
Es

Viena vienīga reklāma’neko te nevar saprast😰😰😰😰😰😰😰

Raamais
Guest
Raamais

CSDD sttieksme gan pret kursantiem, gan instruktoriem ir augsprātīga, ciniska. Likt vairākkārtigi sev samaksāt par nenokārtotu eksāmenu un neļaut instruktoriem strādāt! Un tad vēl likt lūgties, un tad vērtēt lūgumu…

Jānis
Guest
Jānis

Arī saskaros ar šādu pašu problēmu sāku 2020. Jūlija arī teorija viss nokārtots Bet tik maz palicis lai tiktu līdz braukšanas eksāmenam bet instruktori nevar pasniegt mācības, neuzskatu ka tas varētu but tik bīstami atrasties diviem cilvēkiem automašīna un mācīties pareizi vadīt transportu, jo citiem ta kategorija jāiegūst darba vajadzībām ģimenes vajadzībām. Ja instruktors saslimis ar šo covidu tad pats apzinātos ka nevar pasniegt brauksanas stundas tad viss saprotams bet tagad paliekam mēs bešā un instruktori. Vienkārši žēl. Arī sanak ka praktiski viss aizmirsies jau.

Artūrs Jēgers
Guest
Artūrs Jēgers

Tada pati situācija, kā nokārtot, ja braukt aizliegts?

Jekaterina
Guest
Jekaterina

И у меня тоже самое…теорию здала в ноябре 2020. Сразу же взяла и вождение тоже, 10 раз успела поездить. Этого очень мало, права нужны срочно! А теперь получается попадос на деньги, так как больше месяца не ездила значит занятий нужно больше…

Jānis
Guest
Jānis

Man ir B, C95 bet es uzskatu ka visiem ir vienādas tiesības uz šo laiku. Es strādāju ārzemēs un sarunaju darbā 1,5 mēnesi bez algas atvaļinājumu. Man paveicās un vis izdevās ar pirmo. Bet ja būtu izkritis braukšanā tajā laikā būtu jāgaida vēl 6 nedēļas darbā mani vairs atpakaļ negaidītu.. Naudas izteiksmē tas ir -nestradajošais laiks pusotras algas izteiksme, teorija, braukšanas, 95kods, eksāmeni. Tie ir pāris tūkstoši zaudējumu un darbs tik drīz nevarētu mani atlaist otrreiz mēģināt14 dienas attkal tur, te. Un ko tas tagad tā normāli visas manas pūles būtu pa tukšo? viņi izskata individuāli? Globāls aplauziens. Izskatās pēc… Read more »

Talsi
Guest
Talsi

Talsos instruktoru auto pēkšņi ir pazuduši apzīmējumi un viss notiek. Pieci cilvēki auto, bez maskām…Kāds te kaut ko runāja par aizliegumu vienā auto atrasties divām mājsaimniecībām…..smieklīgi…

Ilze
Guest
Ilze

Domāju,ka kādai institūcijai būtu jābauda,kādi iemesli garajām rindām arī uz eksāmenu.Tas nav normāli arī,ka tik daudz jauno kursantu ar pirmo vai otro reizi nenokārto.Zinu personīgi daudzus,kuri liek piekto,devīto utt.reizi.Un nepavisam nav dumji vai savādāk tizli.

Citi šobrīd lasa: