Seko mums

Aktuāli

Tikai puse Latvijā dzīvojošie bērni diennakts tumšajā laikā lieto atstarotāju

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA veiktais pētījums apliecina, ka tikai 50 % vecāku ir pārliecināti, ka viņu bērni diennakts tumšajā laikā lieto atstarotāju.

Starp aptaujātajiem gandrīz visi vecāki jeb 97 % atzīst, ka viņiem ir svarīgi, lai bērnam būtu atstarotājs. No aptaujātajiem vecākiem 38 % zina, ka viņu atvase atstarotāju lieto dažreiz, savukārt 7 % vecāku atzīst, ka nemaz nezina, vai bērns lieto atstarotāju.

Cenšoties noskaidrot atstarotāja nelietošanas iemeslus bērnu vidū, atklājies, ka 47 % respondentu, kas atzinuši, ka bērni atstarotāju nelieto, norāda, ka viņu atvases nepārvietojas pa ceļiem, kur, viņuprāt, atstarotājs būtu vajadzīgs. 27 % bērnu mēdz par atstarotāja lietošanu piemirst, bet gandrīz desmitā daļa bērnu to nelieto, jo viņiem tas nešķiet stilīgi.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka gājējiem gan ārpus apdzīvotām vietām, gan neapgaismotos ceļa vai ielu posmos apdzīvotās vietās obligāti jālieto atstarotāji vai, vēl labāk, atstarojošās vestes, vai apģērbs ar iestrādātu atstarojošu materiālu.

Par bērna drošību uz ceļu ieteicams domāt arī izvēloties bērna apģērbu, apavus un somu. Daudzi ražotāji savos produktos iestrādā atstarojušus elementus. Tomēr papildus tiem ieteicams lietot arī tradiocionālos atstarotājus – piekaramos vai ap roku apliekamos.

BALTA Produktu vadītāja Ludmila Ščegoļeva atklāj, ka ik gadu apdrošinātājam tiek pieteikti vairāki desmiti atlīdzību par traumām, kas gūtas, jo gājējs vai riteņbraucējs nav laikus pamanīts. Atstarotājs var glābt dzīvības.

Avots: balta.lv / Ilustratīvs attēls: lvportals.lv

2
Izsaki savas domas...

avatar
2
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
haismattyUz Latvijas ceļiem parādās “neredzamie” gājēji; policija atgādina par drošību - sadursme.lv
Newest Oldest Most Voted
trackback

[…] Atgādināsim, ka pavisam nesen tika veikts pētījums, kurā atklājās satraucoša tendence bērnu vidū, proti, tikai puse Latvijā dzīvojošu bērnu diennakts tumšajā laikā lieto atstarotāju. […]

haismatty
Guest
haismatty

Pharmacy Rx One Viagra [url=https://cheapcialisir.com/]Cialis[/url] precio levitra 5 mg п»їcialis Meilleurs Prix Generique Levitra Forum


Jaunākās

To Top