Tiesneši no Latvijas trasē “pieskata” F-1 lielākos grandus


Tiesneši no Latvijas trasē “pieskata” F-1 lielākos grandus

Kā zināms, pirmās formulas (F-1) sacensībās nestartē latviešu piloti. Tomēr prestižo sacīkšu pulciņu papildina tiesneši no Latvijas. Ģirts Auziņš un Dainis Vīksne piedalījās arī nesenajā sacīkšu posmā Sočos.

Ģirts Auziņš kā tiesnesis strādājis jau deviņos F-1 posmos un viņa pārziņā ir spēkrata un ekipējuma atbilstība tehniskajiem noteikumiem. Viņam jāuzmana arī tas, kas tiek darīts ar pašu formulu. Piemēram, jāpieskata, lai to, atbilstoši noteikumiem, uzpildītu divi cilvēki ugunsdrošā kombinezonā, ar ugunsdzēšamo aparātu līdzās. Kā atzīst tiesnesis, tehniskā darba darītāji ne vienmēr vēlas klausīt noteikumiem un gadās arī izteikt aizrādījumus.

Ģ. Auziņš kā F-1 tiesnesis paspējis pieskatīt “Red Bull” komandu, trīs reizes “Ferrari” un “Mercedes” komandu un arī šogad viņam bija tas gods strādāt ar “Mercedes”, piedzīvojot Lūisa Hamiltona uzvaru. Tiesnesis gan atzīst, ka sarunas ar slavenajiem pilotiem nevedas, jo viņi pirms sacensībām ir pilnībā koncentrējušies braucienam.

Sacīkšu posmā Sočos, Krievijā, uzvaras laurus plūca Lūiss Hamiltons (“Mercedes” komanda)

Tiesnesim Dainim Vīksnem Sočos aizvadītās sacīkstes bija otrās. Viņš strādā postenī, kurā tiek uzraudzīts trasē notiekošais. Visā trasē kopā darbojas ap 500 tiesnešu. No tiem 250 uzrauga tieši notiekošo trasē. Visi sadalīti pa posteņiem, un kopā ar pārējo dienestu pārstāvjiem vienā postenī atrodas ap 20 cilvēku.

Sacīkstēs Sočos D. Vīksne bijis klāt F-1 pilota Romēna Grožāna formulas avārijā. Kā pats atzīst, viņa darbā svarīgākais saprast, uz kuru pusi formula pēc sadursmes lidos, lai pēc iespējas operatīvāk to sasniegtu. Viņš atzīst, ka pēc avārijas piloti mēdz būt apjukuši, tāpēc arī viņiem nereti jāsniedz informatīvas norādes. Kā nepatīkamāko darba daļu tiesnesis atzīst karsēšanos speciālajā kombinezonā.

Tiesnešu darbs F-1 sacīkstēs ir brīvprātīgs un lielākoties tiek atalgots vien ar bezmaksas ēdināšanu un naktsmītni.

29. septembrī Krievijā, Sočos, norisinājās F-1 sacensību posms, kurā uzvaras laurus plūca “Mercedes” komandas līderis, pieckārtējais pasaules čempions Lūiss Hamiltons. Nākamais sacīkšu posms notiks Japānā, Suzukas trasē, no 11. līdz 13. oktobrim.

Aizraujošākie momenti no sacīkšu posma Sočos:

Avots: Sporta studija, formula1.com

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: