Seko mums

Ārzemēs

Tallinā tapis Baltijā pirmais ceļa posms, kura segumā izmantoti plastmasas atkritumi

Tallinā šonedēļ pabeigts gājēju ceļa posms, kura segumā izmantoti pārstrādāti plastmasas atkritumi. Šis ir pirmais šāda veida ceļa posms ne tikai visā Baltijā, bet arī Eiropas ziemeļos un austrumos.

Šonedēļ jau rakstījām par Skotijā bāzēto uzņēmumu “MacRebur”, kas ražo ceļa segumu no plastmasas atkritumiem. Izrādās, uzņēmums ar savu videi draudzīgo ceļu seguma risinājumu paviesojies arī kaimiņzemē Igaunijā, kur tapis 75 metrus garš un 3 metrus plats gājēju ceļš gar Narvas šoseju.

Igauņu būvuzņēmuma “Verston Ehitus” izpilddirektors Veiko Veskimē ir apmierināts ar paveikto darbu un sauc to par inovāciju.

Tikmēr uzņēmuma “MacRebur”  pārstāvis aklāj, ka viņu darbība Baltijā ar šo ceļa posmu varētu nebeigties. Uzņēmums ne tikai apsver iespēju vienoties par šosejas izbūvi, bet arī izveidot  Igaunijā plastmasas ceļu seguma masas ražotni.

75 metrus garajā un 3 metrus platajā ceļa posmā Tallinā tika izmantoti 65 kilogrami plastmasas granulu. Masa atbilst apmēram 5000 plastmasas pudeļu un 13 000 vienreizējās lietošanas plastmasas maisiņu.

Atgādinām, ka plastmasas atkritumi ceļa seguma izveidei vispirms tiek pārvērsti granulās, kuras sajauc ar ierasto asfalta masu. Ceļa seguma masā ietvertā plastmasa daļēji aizstāj asfaltā esošo bitumenu, kas tiek ražots, izmantojot fosilo kurināmo.

Uzņēmuma “MacRebur” pārstāvis atklāj, ka šāds ceļa segums kalpo trīs reizes ilgāk, nekā ierastais segums, jo tas ir daudz elastīgāks un izturīgāks pret temperatūru svārstībām, turklāt tas ir arī daudz lētāks.

Avots: eestielu.goodnews.ee
guest
1 Komentāri
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Anita
Anita
6 months ago

Igauņi atkal mūs apsteidza. Malači un pie reizes atrisināja arī plastmasu lietderīgu otrreizēju izmantošanu


Jaunākais

To Top