Spraiga pakaļdzīšanās Aizkrauklē, policisti spiesti pielietot asaru gāzi (video)


Spraiga pakaļdzīšanās Aizkrauklē, policisti spiesti pielietot asaru gāzi (video)

Aizvadītās nedēļas nogalē kāds pārgalvīgs autovadītājs Aizkraukles novadā pārkāpa virkni ceļu satiksmes noteikumu. Policijā par notikušo tika sākts viens kriminālprocess un pieci administratīvā pārkāpuma procesi, un vīrietim piemēroti naudas sodi kopsummā par 1920 eiro.

Sestdien, 9. oktobrī, pildot dienesta pienākumus sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un ceļu satiksmes uzraudzības jomā, policisti Aizkraukles novadā uz ceļa Vecumnieki – Nereta – Subate 67. kilometrā konstatēja transportlīdzekli „Hyundai Coupe”, kurš brauca ar ātrumu 131 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90km/h. Tāpat amatpersonas pamanīja, ka automašīnai nav valsts reģistrācijas numura zīmes. Kad likumsargi dienesta automašīnai ieslēdza speciālās gaismas signālus un pa skaļruni deva rīkojumu autovadītājam apturēt transportlīdzekli, viņš uzsāka bēgšanu.

Sekošanas laikā transportlīdzekļa vadītājam vairākkārtīgi tika izteikta prasība apturēt automašīnu, taču viņš turpināja bēgšanu pa meža un zemes ceļiem, pļavu un bezceļiem, līdz beidzot „Hyundai Coupe” iestiga kādā vietā meža masīvā. Tomēr arī tobrīd autovadītājs neizslēdza transportlīdzekļa dzinēju, ar automašīnu turpināja kustības uz priekšu un atpakaļ, tāpēc policists pieņēma lēmumu automašīnas salonā pa atvērto logu iepūst asaru gāzi, pēc kā autovadītāju izdevās aizturēt.

Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka 1999. gadā dzimušais vīrietis pie „Huyndai Coupe” stūres ir sēdies, būdams 1,17 promiļu reibumā, kā arī bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transporlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tāpat tika noskaidrots, ka automašīnai nav noteiktā termiņā veikta valsts tehniskā apskate un izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Pārgalvīgajam autovadītājam par pārkāpumiem piemēroti naudas sodi kopsummā par 1920 eiro: par nepakļaušanos amatpersonas likumīgajām prasībām – 150 eiro; par automašīnas vadīšanu bez valsts reģistrācijas numura zīmēm – 40 eiro; par tāda transportlīdzeļa, kuram nav izdarīta civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, vadīšanu – 100 eiro; par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) – 1550 eiro, kā arī atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz 5 gadiem; par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu – 80 eiro. Tāpat ir sākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu, esot alkohola reibumā un bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transporlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Avots: vp.gov.lv
guest
1 Komentāri
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Estu
Estu
14 dienām ago

Vienu nevaru saprast,kas tāpa jauno modi poličiem braukt purnā mašinai ko grib apturēt…laikam nemirstigi palikuši jeb vissatļautiba ….

Citi šobrīd lasa: