Šorīt visā valsts teritorijā vietām sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu


Šorīt visā valsts teritorijā vietām sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu
foto: pixabay

Šorīt 30.novemra rītā apledojums un sniegs vietām  apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 116 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, informē “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

LVC ziņo, ka Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Tallinas šosejas (A1) posmā no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam, Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīgas līdz Līgatnei, Valmieras šosejas (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam, Rīgas apvedceļa (A4) posmā Baltezers – Salaspils, Daugavpils šosejas (A6) posmā Rīga – Saulkalne un Lielvārde – Pļaviņas, Bauskas šosejas (A7) posmā Ķekava – Iecava, Jelgavas šosejas (A8) visa maršruta garumā, Liepājas šosejas (A9) posmā no Rīgas līdz Apšupes krustojumam, Ventspils šosejas (A10) posmā Rīga – Kūdra un Strzde – Usma un Rēzeknes šosejas (A12) posmā Jēkabpils – Rēzekne.

Savukārt uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Jelgavas,  Jēkabpils, Liepājas, Ogres, Talsu  un Valmieras apkārtnē.

Autovadītāju ievērībai: no otrdienas visiem auto jābūt ar ziemas riepām. Ņem vērā, ka no 1. decembra autotransportam obligāti ir jābūt aprīkotam ar ziemas riepām. Ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama!

Saskaņā ar meteorologu datiem šonedēļ visā valstī gaisa temperatūra turpinās pazemināties. Nedēļas sākumā nokrišņu laikā lielākoties snigs, savukārt naktīs piesals. Līdz ar to ceļi var būt apledojuši.

Šādos laika apstākļos LVC aicina autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Īpaša piesardzība uz ceļiem jāievēro agrās rīta stundās, kā arī uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur iespējams melnais ledus.

Atgādinām, ka uz valsts autoceļiem vēl nepilnos 30 būvobjektos turpinās remontdarbi, un atsevišķos posmos autovadītājiem ir jārēķinās arī ar satiksmes ierobežojumiem. Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem:

  • Uz autoceļa Daugavpils–Skrudaliena–Baltkrievijas robeža (Silene) (P68) posmā no Daugavpils apvedceļa (Tabore–Laucese) (P66) līdz Silenei ir viens luksoforu posms un nepilna pusstunda ceļā, bet tālāk līdz robežai ir vēl trīs luksoforu posmi, kas prasa 20 minūtes ceļā. Ātruma ierobežojums abos posmos 70 un 50 km/h.
  • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no Auces līdz Grīvaišiem divos posmos satiksme organizēta ar priekšrocības zīmēm, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un ceļā jāpavada stundu.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Avots: lvceli.lv

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: