Šoferi nereti aizmirst aizslēgt savu auto un tie kļūst par vieglu lomu garnadžiem


Šoferi nereti aizmirst aizslēgt savu auto un tie kļūst par vieglu lomu garnadžiem

Valsts polija (VP) ziņo, ka šī gada nepilnos desmit mēnešos Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā vien reģistrētas 76 zādzības no dažāda veida transportlīdzekļiem. 15 gadījumos zagļiem nav bijis īpaši jāpiepūlas, lai veiktu zādzību, proti, mērķim bijusi brīva piekļuve.

Piemēram, Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā šī gada nepilnos desmit mēnešos konstatētas 14 zādzības no transportlīdzekļiem, no kurām četras paveiktas no neaizslēgtiem spēkratiem. Cēsu iecirkņa apkalpojama teritorijā ir konstatētas 13 zādzības no transportlīdzekļiem un arī šajā teritorijā  četras no tām paveiktas, brīvi piekļūstot mērķim. Limbažu iecirkņa teritorijā kopumā reģistrēta 21 zādzība, no kurām 12 bijušas automašīnu emblēmu zādzības, savukārt trīs citas zādzības, brīvi piekļūstot mērķim.

Lai transportlīdzekļi nekļūtu par vieglu mērķi garnadžiem, VP aicina būt piesardzīgiem un apzinīgiem gan spēkratu īpašniekiem, gan līdzcilvēkiem. Ja redzi, ka pie kāda transportlīdzekļa atrodas sveša persona vai personas, kas acīmredzami nav spēkrata īpašnieki, un to rīcība apliecina, ka varētu tikt paveikts noziegums pret sveša cilvēka mantu, ieteicams nekavējoties zvanīt policija pa tālruņa numuru 110. Ja tas ir iespējams, ieteicams arī brīdināt transportlīdzekļa īpašnieku par nevēlamām aktivitātēm pie viņa īpašuma.

Transportlīdzekļa īpašniekam nepieciešams veikt preventīvus pasākumus, kas palīdzēs izvairīties no lieliem un nepatīkamiem zaudējumiem.

Transportlīdzeklis jānovieto drošā vietā

Izvēloties vietu, kur novietot auto stāvēšanai, nepieciešams izvērtēt drošības faktoru. Vislabāk izvēlēties labi pārredzamu, gaišu vietu. Ja automašīna tiek novietota daudzdzīvokļu mājas pagalmā, ieteicams to novietot tā, lai tā būtu redzama no dzīvokļa loga. Nomalēs zaglim ir daudz vieglāk slepus paveikt noziegumu.

Transportlīdzeklis vienmēr jāaizslēdz

Transporlīdzekli nepieciešams aizslēgt jebkur, kur tas tiek atstāts stāvēšanai – pat privātmājas pagalmā, savā garāžā vai apsargājamā autostāvvietā. Tāpat arī nepieciešams aizslēgt degvielas bāku un bagāžnieka nodalījumu.

Jāierīko singalizācija

Signalizācija ir pirmā, kas ziņos par zagļa mēģinājumu iekļūt transportlīdzeklī. Jaunajās mašīnās signalizācija jau ir ierīkota, bet personām, kuras ikdienā pārvietojas ar vecāka modeļa automašīnu, ieteicams parūpēties par signalizācijas sistēmas uzstādīšanu.

Salonā nedrīkst atstāt mantas

Transportlīdzekļa salonā atstātās mantas, īpaši, ja tā būs soma, maks, telefons vai cita vērtīga lieta, kas labi redzama no ārpuses, piesaistīs zagļu uzmanību. Pirms automašīnas pamešanas, svarīgi pārliecināties par to, vai visas vērtīgās mantas vai citas lietas, kas varētu piesaistīt uzmanību, no salona ir izņemtas vai labi paslēptas.

Transportlīdzekļa detaļas ieteicams marķēt

Viens no efektīvākajiem veidiem, lai izvairītos no detaļu zādzīgas, ir to marķēšana. Ieteicams marķēt transportlīdzekļa spoguļu stikliņus, stiklus un lukturus. Nedrīkst aizmirst arī par transporlīdzekļa iekārtām. Nepieciešams piefiksēt CD iekārtu, videoreģistratoru un citu iekārtu numurus.

Avots: Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde / Ilustratīvs foto: fotolia

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: