Šodien Rīgas Motormuzejā atklj 30 gadus restaurētu Kremļa kolekcijas spēkratu GAZ 11-73 (video)


Šodien Rīgas Motormuzejā atklj 30 gadus restaurētu Kremļa kolekcijas spēkratu GAZ 11-73 (video)

No 18. jūnija Rīgas Motormuzeja apmeklētājiem būs iespēja aplūkot tikko restaurētu spēkratu GAZ 11-73. Šajā dienā apmeklētājus aicinām sveikt jauno eksponātu ar sarkanu neļķi.

Šogad pabeigtais restaurācijas projekts ir ilgākais Motormuzeja pastāvēšanas vēsturē, un tā realizācijā bija iesaistīti 15 restaurācijas profesionāļi. GAZ 11-73 no 1940. – 1947. gadam ražoja Padomju Savienībā. Spēkrats ir GAZ-M1 modernizēta versija ar sešcilindru motoru. 1985. gadā daļēji izjauktā stāvoklī automobilis uz Motormuzeju atvests no toreizējās Ļeņingradas. Šobrīd tas ir Latvijā vienīgais restaurētais GAZ 11-73. Spēkrata sēdekļu apdarē izmantots pēc speciāla pasūtījuma austs audums, kas precīzi atbilst oriģinālajai komplektācijai.

“Spēkrats izgatavots nelielā skaitā – tikai 1200 eksemplāros, tādēļ ļoti grūti bija iegūt trūkstošās detaļas. Automobiļa komplektācija un tehniskais stāvoklis bija ļoti slikts. Tehniskā informācija – skopa, nedaudz lietojamu ieguvām tikai pašā procesa noslēgumā. Darbus daudzkārt pārtraucām finansiālo apstākļu un amatnieku trūkuma dēļ. Palīdzēja citu, analogu auto īpašnieku atsaucība – Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā un Krievijā – , arī vietējo entuziastu atbalsts. Prieks, ka auto oriģinālais krāsojums – eleganti zaļš -, ir saglabāts. Izdevās atjaunot atbilstošu salona apdari un jumta mīkstās daļas iesegumu.”

Godinot jaunā eksponāta atklāšanu un iekļaušanos Rīgas Motormuzeja pastāvīgās ekspozīcijas Padomju auto kolekcijā, aicinām apmeklētājus nest sarkanu neļķi – kā automobiļa ražošanas laika simbolu. Ikviens apmeklētājs, kas dāvās šo ziedu restaurētajam spēkratam, saņems kuponu bezmaksas muzeja apmeklējumam nākošajā vizītē.

Šīs vasaras sezonā līdzās pastāvīgajai ekspozīcijai Rīgas motormuzejs vēsturisko automobiļus cienītājus priecēs ar vairākiem notikumiem brīvā dabā. 18. jūnija vakarā aicinām apmeklēt Youngtimer Britu vakara brīvdabas ekspozīciju Rīgas Motormuzeja pagalmā no plkst. 18:00 līdz 21:00. POP UP izstādē būs skatāmi Jaguar, McLaren, Aston Martin, Triumph, Rolls Royce spēkrati. Ieeja pasākumā bez maksas. Savukārt 20. jūnijā plkst. 11:00 no Rīgas Motormuzeja retro braucienā dosies 1930. un 1940. gados ražotie automobiļi, izbraucot maršrutu Rīga-Tīnūži-Ogre-Ikšķile. Interesenti automobiļus varēs aplūkot POP UP izstādē pie Rīgas Motormuzeja no plkst. 10:00 līdz 11:00.

Avots: motormuzejs.lv, skaties.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: