Seko mums

CSNg

Smaga avārija Jūrmalā: Cietusī pieprasa vairāk nekā 2,3 miljonus eiro materiālo kaitējumu

sadursme.lv

Rīgas rajona tiesa 31 augustā Jūrmalā 25 gadus vecajam Edgaram P. piesprieda trīs gadu un sešu mēnešu cietumsodu, atņemot viņam tiesības uz septiņiem gadiem un 3815 eiro lielu kompensāciju par cietušo personu advokātu pakalpojumiem. Viena no cietušajām, kura negadījumā zaudēja kāju, prasa vairāk nekā divus miljonus eiro, tā raksta www.la.lv.

Šis spriedums, visticamāk, tiks pārsūdzēts, un paredzēta ilga cīņa par to, kas maksās kompensācijas: cietušais vai apdrošinātāji. 2018. gada 23. augusta naktī Edgars, esot 1,51 promiles reibumā, sēdās pie “Mercedes Benz” stūres. Automobilī bija trīs viņa vienaudži. Pēc mierīgas pasēdēšanas jaunie cilvēki braukuši pa Piekrastes ielu Jūrmalā. Nezināmu iemeslu dēļ Edgars sācis braukt ar 120 km/h vietā, kur drīkstēja braukt ar maksimālo ātrumu 50 km/h. Mersedess nenoturējās uz ceļa un uztriecās kokiem, stabiem un apgāzās. Visi automašīnā esošie guva miesas bojājumus. Divi pasažieri tika smagi ievainoti, un viens pasažierim bija vidēji smagi ievainojumi. Arī pats Edgars tika ievainots.

Tiesā Edgars vainu notikušajā atzina un lūdza par to neveikt pierādījumu pārbaudi – viņš nepie­krita tikai cietušo pieteiktajām kompensācijām, jo nevarēja samaksāt tik lielu naudas summu, vēsta la.lv

Viena no pasažieriem izlidoja pa logu un guva vairākus lūzumus. Viņa lūdza morālo kaitējumu 10 000 eiro un 3500 eiro par mantisko kaitējumu un 1000 eiro par advokāta pakalpojumiem. Otrais pasažieris, kuram bija galvas trauma, pieprasīja tādu pašu morālo kompensāciju un juridiskās izmaksas.

Bet vislielākās sūdzības pret apsūdzētajiem bija pasažierim, kura ārsti ar lielām grūtībām izglāba vienu kāju, bet otru amputēja virs ceļa. Viņa pieprasa segt ne tikai advokāta izmaksas 1815 eiro, bet arī samaksāt morālo kaitējumu 73 000 eiro un 2 355 000 eiro materiālo kaitējumu. Šīs ir paredzamās kāju protēžu izmaksas nākamo 30 gadu laikā. Cietusī jau vairākkārt pabijusi Maskavā un arī tagad uz turieni dodas, kur viņai tiek pielāgota speciāla, tā sauktā gudrā protēze. Pēc negadījuma viņa jau ir piedzīvojusi vairāk nekā 30 operācijas, saindēšanos un otras kājas amputācijas risku.

Savukārt Edgars atzina savu vainu, viņš ir gatavs maksāt par pirmajiem diviem cietušajiem 3000 eiro un uzreiz 5000 eiro un mēnesī 250 eiro, līdz summa sasniegs 30–40 tūkstošus eiro. Apdrošinātāji gaida arī tiesas spriedumu, lai turpinātu diskusiju par maksājumiem.

“Esmu vainīgs un gatavs palīdzēt cietušajiem vienmēr un visur. Diemžēl man nav tādas naudas, ko man prasa. Ja būtu, dotu pat vairāk. Arī manai ģimenei nav tik daudz naudas. Man vēl gads jāstudē jūras loģistikā. Pēc tam iešu strādāt un lielāko daļu nopelnītā atdošu cietušajiem, “

saka Edgars.

Prokurore Alīna Tulinska prasīja Edgaram četru gadu reālu cietumsodu un septiņus gadus pavadīt bez transporta līdzekļu vadītāja tiesībām, kā arī atlīdzināt cietušajiem izdevumus par advokātiem, morālo un materiālo kaitējumu kompensāciju atstājot uz apdrošinātāju pleciem.

Avots: Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

23
Izsaki savas domas...

avatar
8
15
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22
Nikazix.....Ivarszuze
Newest Oldest Most Voted
Egons
Guest
Egons

Pirms prasīt vajag tomēr padomāt cik tas ir reāli, un arī vajadzētu būt mēra izjūtai

valters.
Guest
valters.

pirms piedzeries nolema pademonstret savu brauksanas maku,vajadzeja domat ar pauri.Cilveks invalids uz muzu un saja situacija vajadzeja prasit 10.milj.,ne tikai divus.Par kadu mera sajutu runa Egons?Ja cietuso vidu butu Tavs berns,Tu runatu citadi.

inga
Guest
inga

Ar varu neviens mašīnā nevilka,nav izslēgts,ka arī paši bija zem promillēm

Kate
Guest
Kate

Tiešām, ar varu neviens mašīnā nevilka. Zināja ka šoferis alkohola reibumā. Viņas pienākums bija ziņot attiecīgajai iestādei. Un ja jau izlidoja pa mašīnas logu, tad arī vainīga, jo noteikti nebija piesprādzējusies. Es uzskatu, ka visus vajadzēja sodīt. Nebūtu šis puisis pie stūres, gan atrastos cits no kompānijas. Ja pieņemtu likumu ka visi ir vainīgi, kuri atrodas auto, tad varbūt citi sāktu domāt. Šādās situācijās nemeklēt vienu vainīgo, bet sodīt visus.

Dzintars
Guest
Dzintars

Tieši manas domas

dib
Guest
dib

Nezinu pilno vēsturi par šo negadījumu, bet man jau liekas, ja sēdies auto kur ir dzēris šoferis, tad arī apzinies sekas. Tad Tu esī līdzatbildīgs par situāciju.

Ive
Guest
Ive

Cilvēks varēja rokā smadzeni paņemt un nekāpt šajā auto

Zxc
Guest
Zxc

Nevar paņemt līdzi to, kā nav no dzimsanas

Kate
Guest
Kate

Ja cietušo vidū būtu kāds no malas, vienkāršs garāmgājējs, tad varētu prasīt kompensāciju. Šajā situācijā visi viņi vainīgi un visiem vajadzētu reālu sodu. Paši zināja ko dara. Tagad bļauj, ka vajag kompensāciju, bet ziņot attiecīgai iestādei un novērst šo traģēdiju, tad gan mierīgi iesēdās mašīnā pavizināties, jo bija taču jautri un interesanti. Uzdod pats sev jautājumus – Jūs sēstos pie mašīnas stūres dzērumā? Jūs sēstos mašīnā, zinot ka šoferis ir alkohola reibumā? Ja atbilde ir – Jā – , tad atbildība jāuzņemas arī Jums. Mūsu likumdošana ir pārāk maiga pret šādām piedzīvojumu meklētāju kompānijām. Visi viņi vainīgi.

Atlas
Guest
Atlas

Nel…. kāpt mašīna kur vadītājs pālī..

Martins
Guest
Martins

Viņa pati vainīga ja sēdās mašīnā kur šoferis ir alkohola reibumā. Un tā kas izlidoja caur logu vajag piesprādzēties

.....
Guest
.....

Tak varbūt cietušajiem vajadzeja padomāt,pirms braukt ar dzērušu!tā jau ir viņu pašu vaina!

Nika
Guest
Nika

Pirms prasīt 10 miljonus, vajadzēja padomāt, kāpēc sēdās auto, kur pie stūres iereibis vadītājs!

Tt
Guest
Tt

Pasi sedas automasina, tomer ari pasiem jaizverte risks, ko uznemas.

Pilsonis
Guest
Pilsonis

Tieši tā, paśi vainīgi, kăds viņus piespieda vai..!

ergo
Guest
ergo

Nedomaaju,ka vinji nezinaaja,ka seezas mashiinaa kur vadiitaajs ir dzeerumaa.taakaa daljeeji pashi vainiigi.

dzonis
Guest
dzonis

man arī liekas, ka diez gan vājš advokāts aizstāvībai… Jāsprādzējās nav protams… tas ir tā pat kā pielikt pie galvas pistoli- izšaut un iesūdzēt tiesā munīcijas ražotājus, ka viņu munīcija izšāva!

Rūta
Guest
Rūta

Izdarīs pašnāvību un nekas nebūs jāatdod. Nezin kā lai viņš atstrādā tās summas . Ne nu viņš ar varu viņus tajā mašīnā vilka, bet kad kaut kas noiet greizi, tad jau visiem īstā seja parādās. Edgars vismaz uzņemas savu vainu un to nenoliedz.

Dzidra
Guest
Dzidra

Jā..nu traki jau gan sanācis.bet uzskatu .ka nu pati pasažiere ari vainīga.gan jau pati bija lietojusi alkoholu.jo skaidrā cilvēks nesēstos mašīnā.kur pie stūres iedzēris vadītājs….tā .ka pašai .par savu invalidāti jāatbil

andris
Guest
andris

man gan nav žēl tai maukai par kāju,par to maucību viņai ne tikai kāju bet galvu vajadzēja noraut

zuze
Guest
zuze

Auto piederēja cietušaij un puisis bija tikai darbinieks. Vai nav tomēr tā, ka pati vainīga, savainoja savus draugus , sevi un vēl čalim dzīvi sačakarējot. Jo negribēja pati braukt dzērumā. Iznākums ir ļoti skumjš.

Ivars
Guest
Ivars

Tie kuri cietuši un prasa lielās kompensācijas no vainīgā…ir tikpat līdzvainīgi kā tas kurš brauca alhokola reibumā pie stūres….labi zinādāmi,ka Edgars ir dzēris,vienalga sēdās viņa vadītajā a/m…kamdēļ neatturēja to Edgaru…vai arī lai brauc viens pats!

zix
Guest
zix

kā var izkrist no mašīnas piesprādzējies?


Jaunākās

To Top