Slikta ceļu stāvokļa dēļ nekursē vairāki reģionālo maršrutu autobusu reisi


Slikta ceļu stāvokļa dēļ nekursē vairāki reģionālo maršrutu autobusu reisi

Neskatoties uz to, ka pārvadātāji ir vērsušies pie ceļu uzturētāja, informējot par grūti izbraucamiem vai neizbraucamiem ceļa posmiem, šobrīd vēl nav skaidrības par to, vai šos reisus būs iespējams izpildīt tuvāko dienu laikā.

Autotransporta direkcija aicina pasažierus būt saprotošiem un jautājumu gadījumā sazināties ar konkrēto pasažieru pārvadātāju.

Viens vai vairāki reisi vai to posmi šodien, 24. februārī, netika izpildīti šādos maršrutos: Madona–Cēsis–Saulkrasti, Cēsis–Kosa–Skujene, Cēsis–Liezēre–Madona, Cēsis–Gulbene, Gulbene–Madona, Aizkraukle–Ērgļi, Rēzekne–Kārsava–Alūksne, Rēzekne–Rogovka–Kārsava, Rēzekne–Borisovka–Preiļi, Rēzekne–Kuri–Preiļi, Balvi–Lubāna–Madona, Alūksne–Balvi, Rīga–Gaujiena, Rīga–Trapene–Alūksne, Rīga–Baltinava.

Atkušņa un arī lietus ietekmē vietējie autoceļi ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, ir kļuvuši ļoti slideni. Sniegotas ziemas laikā uz šiem ceļiem ir izveidojusies pastāvīga un diezgan liela sniega kārta, kura tik ātri nenokūst un pārvēršas ledū.

Īpaši apgrūtināta braukšana patlaban ir pa vietējās nozīmes autoceļiem Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Ludzas, Jēkabpils, Rēzeknes un Krāslavas apkārtnē. Līdzīga situācija var veidoties arī citviet, jo atkusnis turpinās.

Aicinām izvērtēt nepieciešamību šobrīd pārvietoties ar auto pa vietējās nozīmes autoceļiem, taču, ja tas tomēr ir nepieciešams, ir jārēķinās ar ilgāku laiku ceļā. Izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un braukšanas stilu, jābūt īpaši piesardzīgiem pie stūres. Īpaši bīstama pārvietošanās pa vietējiem autoceļiem patlaban var būt kravas transportam, tāpēc aicinām smago tehniku neizmantot šos ceļus, līdz braukšanas apstākļi uzlabosies.

Sniega kušana un lietus ietekmē rievas, ar kurām tiek uzlaboti braukšanas apstākļi ziemā uz grants ceļiem, nokūst. Arī smilti noskalo lietus un kūstošais sniegs. Atkārtota šo ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievu ievilkšana šādos laikapstākļos ir neefektīva.

Prognozes liecina, ka atkusnis turpināsies līdz nākamās nedēļas vidum. Uz vietējiem autoceļiem braukšanas apstākļi kļūs drošāki tad, kad sniega kārta izkusīs. Tas ir atkarīgs no laika apstākļiem.

Sniegam nokūstot, uz grants autoceļiem var iestāties pavasara šķīdonis un ceļi var zaudēt nestspēju. Iestājoties šķīdonim, tiks ieviesti autotransporta masas ierobežojumi.

Avots: aprinkis.lv
guest
1 Komentāri
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KM
KM
8 months ago

Ko nozīmē- tiek ziemā uzturēti ar sniega kārtu? Es redzu Valkas pusē grants ceļus vispār negreiderēja, tikai nostūma grāvja kantes ar īso lāpstu, bet braucamo daļu ļāva transporta līdzekļiem vairāku nedēļu garumā piebraukāt. Ceļš saprotams, ka sliedēs un tagad tās izraisa negaidītu sānslīdi. Blakus Valmieras ceļu uzturētāji ceļa sniegoto kārtu vismaz nogreiderē ar zobaino asmeni, virsma ir bez bedrēm un risēm.

Citi šobrīd lasa: