Seko mums

Dažādi

Skultes iedzīvotājiem jādzīvo putekļu mākonī: Grants ceļš kļuvis par maģistrālo ielu

foto: skaties.lv

Skultes pagastā tieši gar privātmāju esošo ceļu V128 Straupe-Lēdurga-Vidriži-Skulte noslogo liels skaits ne tikai vieglo automašīnu, bet arī smagā tehnika, kas neievērojot ātrumu “aizlido” pa gransts ceļu, saceļot pamatīgu putekļu mākoni.

Skultes pagastā dzīvojošā Madara ir sešu bērnu māmiņa, kura katru dienu satraucas par kuplās ģimenes drošību.  “Veļu ārā kārt nevar, kaut man ir diezgan daudz ko mazgāt sešiem bērniem. Bērnus ārā izvest, mazākajam ir trīs mēneši – zīdainis, kas būtu ārā jāved, es nevaru, jo man rati balti paliek, piekūp. Bērniem ārā nav, kur normāli padzīvot, viņiem jāelpo putekļi. Jūs paši redzat, kāda te ir satiksme – visu laiku braukā mašīnas. Arī akmeņi, kas uz ceļa tiek bērti, šķembas, ceļu lāpot, tie arī lido uz mājas pusi. Man jau divi logā ir ielidojuši. Mēs pat pikniku ārā nevaram uztaisīt, jo mēs reāli sēžam putekļos. Tas nav normāli,” saka Madara

Madara atklāj, ka valsts vietējo autoceļu V128 Straupe-Lēdurga-Vidriži-Skulte noslogo liels skaits baļķvedēju un cita smagā tehnika. Dienā gar mājām aizjoņojot desmitiem kravas mašīnu. Iedzīvotāja arī pamanījusi, ka vairāki autovadītāji neievēro ātrumu un “aizlido” pa grantēto ceļu. Automašīnu vadītāji, redzot cilvēkus ceļa tuvumā, nedomā piebremzēt. Lērumu putekļu nākas apēst arī aitu ganāmpulkam un briežaudzētavas iemītniekiem. Madara akcentē, ka pretputekļu materiāls palīdzot vien pāris nedēļu.Līgapiefiksē joņojošos šoferus.

Privātmāju iedzīvotāji pieprasa uzlikt ātruma ierobežojumu – vismaz 50 kilometru stundā uz abām pusēm. Tika vākti arī paraksti ceļu seguma uzlabošanai. “Mēs pagājušajā gadā vācām parakstus. Pusceļu sataisīja, mums solīja nākamajā gadā sataisīt. Mums nesataisīja. Runāju ar pagasta priekšnieku, bet viņš teica, ka neko nevarot izdarīt. Esot rakstīts iesniegums Valsts ceļiem, kas izvērtēšot situāciju, vai tiešām kaut kas jādara, vai tiešām ir tāda satiksme. Pagasts pateica, ka neko nevar izdarīt,” atminas Madara. Taču neizpratni iedzīvotājos rada fakts, ka virzienā uz Skulti pēc aptuveni diviem kilometriem ir uzlabots ceļa segums – ieklāts “melnais segums”.

Pirms aptuveni diviem gadiem Latvijas Valsts ceļi daļēji atjaunoja vietējo autoceļu, ieklājot tā dēvēto melno segumu gandrīz četru kilometru garumā no Mandegām līdz Lejasozoliem. Tomēr tālāk viss palika pa vecam. Savuākrt tagad “Latviajs Valsts ceļi” sola, ka nākošogad gaidāmas pārmaiņas.

“2021. gadā plānota autoceļa Straupe-Lēdurga-Vidriži-Skulte (V128) virsmas apstrāde posmā no krustojuma ar autoceļu Ragana-Limbaži (P9) līdz Lejasozoliem (22,10.-27,88. km) un grants seguma atjaunošana posmā no autobusu pieturvietas “Panūtas” līdz aptuvenai autobusu pieturvietas “Krustiņi” atrašanās vietai (2,17.-8,72. km). Tādējādi posmā, kur augstāka satiksmes intensitāte, veiks virsmas apstrādi, bet zemākas intensitātes posmā atjaunos grants segumu.”

informē Anna Kononova ”Latvijas Valsts ceļu” pārstāve

Grants seguma atputekļošana šogad notiks arī uz autoceļa V128 deviņos atsevišķos 120-150 m garos posmos līdzās blīvāk apdzīvotām vietām. Atputekļošanas darbus veiks VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”. Lai arī pēc gada paredzēts turpināt autoceļa uzlabošanu, vietējie iedzīvotāji tomēr cer, ka tiks sadzirdēti un atbildīgās iestādes jau tagad izvietos gar mājām ātruma ierobežojošās zīmes.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

To Top