Sita un dūra, līdz nogalināja. Vīrietim piespriež brīvības atņemšanu uz 13 gadiem


Sita un dūra, līdz nogalināja. Vīrietim piespriež brīvības atņemšanu uz 13 gadiem

Pagājušā gada marta nogalē 40 gadus vecais Vasilijs nolēma apciemot savu paziņu Dmitriju. Diemžēl ciemošanās beidzās traģiski – ciemiņš zaudēja dzīvību, bet namatēvs pagājušonedēļ stājās tiesas priekšā par slepkavību.

Dmitrijs tiesā klāstīja, ka 2020.gada 21.martā Vasilijs pie viņa dzīvoklī Celmu ielā 3 ieradies satraukts. Tajā dienā viņš kādā bārā esot bijis iesaistīts kautiņā, viņam atņemts telefons un zālīte, ar ko vīrietis vēlējies pacienāt Dmitriju.

Abi vīrieši devušies uz veikalu pēc alus, iedzēruši, un sākotnēji “viss bijis normāli”, nekas neesot liecinājis par nepatikšanām. Taču tad alkohola ietekmē Vasilijs kļuvis agresīvs un sācis mētāt mantas un lauzt Dmitrija dzīvokļa mēbeles.

Jautāts: kāds bija iemesls Vasilija agresivitātei, Dmitrijs tiesai skaidroja, ka paziņa jau iepriekš ne reizi vien iesaistījies konfliktos, viņa dēļ kāds cilvēks nonācis arī slimnīcā. Vasilijam bijusi arī sodāmība. Apsūdzētais spriež, ka Vasilijs, iespējams, provocējis uzbrukumu, lai “izspiestu kompensāciju, jo pats bija bez darba”.

Kad ciemiņš sācis demolēt viņa dzīvokli, Dmitrijs, lai vīrieti nomierinātu, “dažas reizes viņam iesitis ar pagarinātāju”.

Taču Vasilijs esot uzbrucis ar nazi un Dmitrijam nekas cits neesot atlicis kā aizstāvēties. Uz prokurora jautājumu, vai Dmitrijs saucis pēc palīdzības, viņš atbildēja: “Es kliedzu, lai viņš iet projām.”

Abi nokrituši uz grīdas, Dmitrijs no Vasilija rokām izrāvis nazi un pretiniekam vairākas reizes dūris.

Visbeidzot Vasilijs nomierinājies un abi vēl kādu brītiņu runājušies, līdz Dmitrijs uz dīvāna aizmidzis. Kad no rīta pamodies, konstatējis, ka paziņa ir miris.

Apsūdzības izklāstā teikts: Dmitrijs laika posmā no 21.marta pulksten 21.50 līdz 22.marta pulksten 3, pirmstiesas izmeklēšanā precīzāk nenoskaidrotā laikā, savā dzīvoklī kopīgas alkohola lietošanas un konflikta laikā ar Vasiliju dusmu uzplūdā lietojis fizisku spēku.

Viņš ne mazāk kā 13 reizes ar nenoskaidrotu priekšmetu Vasilijam iesitis galvas rajonā un pa ķermeni, kā arī nolūkā nonāvēt Vasiliju tīši ar nazi izdarījis ne mazāk kā 12 dūrienus viņa muguras, jostas un galvas rajonā.

Vasilija dzīvība izdzisusi dažu desmitu minūšu laikā. Dmitrijs šai apsūdzībai piekrita vien daļēji, apgalvojot, ka viņam nav bijis nodoma nogalināt, neesot rīkojies dusmu uzplūdā, vien aizstāvējies. Kautiņa laikā pats arī esot guvis smadzeņu satricinājumu, kā arī viņam izsisti zobi.

Saīsināto spriedumu šajā lietā tiesā paziņoja piektdien. Dmitrijs atzīts par vainīgu par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu un sodīts ar brīvības atņemšanu uz 13 gadiem un probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta “Kriminālprocesa likumā” noteiktajā kārtībā.

Avots: liepajniekiem.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: