Seko mums

Dažādi

Sieviete, iepējams, nepamatoti sodīta par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides

No oktobra līdz aprīlim par iebraukšanu Jūrmalā nav jāmaksā, tomēr šajā periodā daudziem piespiedu kārtā nākas “atgriezties” vasarā un norēķināties par neatļautu iebraukšanu pilsētā bez caurlaides.

Jau trešo gadu videotehniskās ierīces fiksē autovadītājus, kas iebrauc Jūrmalā, tostarp tos, kas nesamaksā par caurlaidi šī brīža noteiktos 2 eiro. Šovasar par iebraukšanu pilsētā nav samaksāts aptuveni 60 tūkstoš reižu. Kā apgalvo Jūrmalas policijas pārstāvis, visas šīs lietas tiek izskatītas un, ja pierādās, ka autovadītājs patiešām nav veicis maksājumu, 2 eiro vietā viņam jāsamaksā 50 eiro liela soda nauda.

Raidījumā “Bez Tabu” vērsusies kāda sieviete, kura, viņasprāt, nepamatoti saņēmusi soda kvīti, tāpēc šobrīd ir aktīvi uzsākusi cīņu, lai pierādītu savu taisnību.

Šī gada 1. jūlijā autovadītāja ar mazbērnu devās uz Jūrmalu. Pie iebraukšanas pilsētā, sieviete ar skaidru naudu vēlējusies samaksāt par caurlaidi. Tomēr tas nav izdevies, jo apmaksas automāts iemestos divus eiro esot ”norijis”, neizdodot caurlaidi. Šādā pat situācijā viņa nonākusi arī 27. jūlijā, vien šoreiz izlēmusi sazināties ar Jūrmalas pašvaldības darbiniekiem pa tālruni, kas norādīts uz apmaksas iekārtas.

Sazinoties ar domi, viņa uzzināja, ka šādas situācijas neesot retums un pašvaldība izstrādājusi vienkāršu plānu to risināšanai, proti, par notikušo ar elektroniskās vēstules palīdzību jāinformē Jūrmalas pilsētas dome. Pēc inkasācijas veikšanas iesūtītā informācija tiks pārbaudīta un, ja aparātā patiešām būs vairāk naudas, caurlaides pirkums tiks apstirpināts.

Par spīti cerībām, ka viss nokārtosies, sieviete pēc kāda laika tomēr saņēma soda protokolu par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides 1. jūlijā. Turklāt, konsultējoties ar pašvaldības pārstāvi, tika apgalvots, ka arī 27. jūlija caurlaides pirkums nav apstiprināts, tomēr vēlāk “liekā nauda” atradusies un pirkums tomēr ticis ieskaitīts.

Jūrmalas pašvaldības policijas pārstāvis intervijā raidījumam “Bez Tabu” nenoliedz, ka aparātu darbībā iespējamas kļūmes. Piemēram, ja cilvēks aparātā haotiski spaida pogas vai gluži otrādi – neizpilda to, kas tiek prastīts, aparāts maksājumu neieskaita. Problēmas rada arī ārpus Eiropas Savienības izdotās monētas, kas aparātā mēdz iesprūst. Tomēr, ja ir veikta inkasācija un nauda nav atrasta, ir pamats uzskatīt, ka maksājums nav veikts.

Sieviete tomēr paliek pie sava un apgalvo, ka arī 1. jūlijā viņa par caurlaidi ir samaksājusi divus eiro, tāpēc neatlaidīgi turpinās cīnīties par taisnību. Turklāt situācija, ka 27. jūlijā iemaksātā nauda tomēr atradusies, vieš aizdomas, ka inkasācija netiek veikta rūpīgi.

2018. gadā no aprīļa līdz septembra beigām iegādātas 1,24 miljoni vienas dienas iebraukšanas caurlaides Jūrmalā, kas pilsētas budžetam pienesis 2,9 miljonus eiro. Atgādināsim, ka šosezon, veicot pārkāpēju uzskaiti, atklājies, ka kāda persona ar privāto auto pilsētā bez caurlaides iegādes iebraukusi 140 reizes, līdz ar to viņa soda apmērs sasniedz 7000 eiro.

Avots: Bez Tabu
avatar

Jaunākais

To Top