Seniors bez tiesībām burtiski pārbauc pāri gājējam (video)


Seniors bez tiesībām burtiski pārbauc pāri gājējam (video)

Rīgā notikusi kāda gluži neticama avārija, kurā smagi ievainots gājējs, kam kāds kungs gados burtiski pārbaucis pāri, vēsta “Degpunktā”.

Trešdienas pēcpusdienā, īsi pec pulksten trijiem dienā, notikušo smago ceļu satiksmes negadījumu piefiksējušas arī kāda veikala videokameras. Jāteic, ka to uzņemtie kadri liek ieplesties acīm.

Ceļu policija saņēmusi izsaukumu uz Gogoļa un Lāčplēša ielas krustojumu. Sākotnējā informācija bija, ka transportlīdzekļa vadītājs ir uzbraucis virsū gājējam. Ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Tika konstatēts, ka “Toyota” vadītājs ir uzbraucis gājējam uz pārejas pār ielu. Sākotnējā informācija liecina, ka gājējs bija devies pie viņam atļautā – zaļā luksofora signāla, bet izmeklēšanā to vēl noskaidros.

Uz notikuma vietu devušās divas neatliekamā medicīniskā dienesta automašīnas, tostarp arī ārstu – speciālistu brigāde. Kā norāda mediķi, cietušais vīrietis negadījuma bija guvis smagu politraumu, taču atradies pie samaņas un steidzami nogādāts tuvējā slimnīcā tālākās palīdzības sniegšanai.

Kā norāda policijā, transportlīdzekļa vadītājs, kurš notrieca gājēju, bija 1937.gadā dzimis vīrietis. Negadījuma vietā tika noskaidrots, ka viņam kopš 2016.gada piemērots transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegums, jo nebija veikt ikgadējā veselības pārbaude.

Protams, šāda rīcība ir krimināli sodāma, tādēļ pēc notikušā ir ierosināta lieta un šobrīd turpinās izmeklēšana.

Kā pats vadītājs skaidroja notikušo, viņam priekšā esot braucis autobuss, aiz kura braucis viņš un neesot pamanījis gājēju.

Komentējot video redzētos mirkļus, ceļu policists aicina ikvienu gājēju būt ārkārtīgi uzmanīgu, šķērsojot ielu. Pat, ja atrodaties uz gājēju pārejas un šķērsojat brauktuvi pie zaļās gaismas, der rūpīgi novērtēt to, vai autovadītājs jūs redz. Tas var pasargāt no ļoti nepatīkamām situācijām. Video ar uz ielas redzēto “Degpunktā” demonstrēja arī satiksmes ekspertam un tiesu ekspertam Oskaram Irbītim, kurš analizējis simtiem dažādu ceļu satiksmes negadījumu.Viņš norāda – video redzams milzīgs apjukums, pie stūres sēdošais cilvēks galīgi neorientējas situācijā. “Visas šīs darbības vai, pareizāk sakot, šī pilnīgākā bezdarbība, nereaģēšana uz pirmreizēju uzbraukumu, pēc tam ar abiem tiltiem tiek pārbraukts pāri cilvēkam un neseko arī tālākā reakcija, – automobilis turpina kustību. Tas tikai liecina, ka šī cilvēka spēja vadīt automobili ir pielīdzināma nullei,” norāda Irbītis.

Eksperts norāda, ka autovadītāju veselības pārbaudes Latvijā jau tā ir salīdzinoši vieglas. Tātad var spriest, ka attiecīgā video kadros redzamajam stūrētājam bijušas kādas gana lielas problēmas, kas nav ļāvušas nokārtot formalitātes.

Avots: skaties.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: